Haber Detayı
15 Nisan 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 1915 kez okundu
 
STANDLARDA 19 MAYIS HEM DAMDASINI VURDU
Gündem Haberi
STANDLARDA 19 MAYIS HEM DAMDASINI VURDU

 

Turizm Haftası etkinlikleri  Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Turizm haftası programı çercevesinde Samsun’un 17 ilçesinin katıldığı “İlçelerimizi Tanıyoruz" programına 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu stand en çok ziyaret edilenler arasında yerini aldı.

BÜROKRASİDEN STANDA YOĞUN İLGİ

Samsun Vali yardımcısı Hulusi Kaya, Hasan Özhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aslan, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Samsun Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Okuyucu,19 Mayıs Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu Karedeniz Bölgesinde ilk ve tek olan cam işleme satandını gezdiler. Halk  Eğitim Merkez Müdürü Hasan Yiğit, Cam Kursu usta öğreticileri Serpil Yiğiter, Ayşenur Öztürk'ten bilgi aldılar.

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılacak olan çeşitli etkinliklerle başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın ardından anıta çelenkler sunuldu. Ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal'ın yaptığı konumada, "Günümüzde her yıl milyonlarca insan sürekli yaşadıkları yerlerden geçici sürelerle ayrılarak başka ülkelere veya bölgelere gitmektedir. Bu kişiler gezip, görme, dinlenme, eğlenme gibi sosyal, kültürel ve psikolojik ihtiyaçlarını karşıladıkları bir turizm hareketi meydana getirmektedir. Samsun alternatif turizm imkanlarının yoğun olduğu bir ildir. Deniz ve kültür turizmin yanında doğa turizmi Samsun için çok önemli bir alternatif turizm için önemlidir" dedi.

İl Özel İdaresi Kültür Sanat Galerisi'nde bulunan 'Samsun Tanıtım Günleri' kapsamında Samsun'un 17 ilçesinin yöresel kıyafetleri, yemekleri, kültürleri tanıtım sergisi açıldı. Açılışı Samsun Vali Yardımcıları Hulusi Kaya ve Hasan Özhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aslan, İlçe kaymakamları, İlçe belediye Başkanları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal yaptı.

Açılış öncesi Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen resim sergisinde dereceye girenlere ödülleri verildi. İlçeleri tanıtım sergisi 15 - 22 Nisan tarihleri arasına kadar açık kalacak.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: standlarda, 19, mayis, hem, damdasini, vurdu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
STANDLARDA 19 MAYIS HEM DAMDASINI VURDU
STANDLARDA 19 MAYIS HEM DAMDASINI VURDU
STANDLARDA 19 MAYIS HEM DAMDASINI VURDU
STANDLARDA 19 MAYIS HEM DAMDASINI VURDU
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı