Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 10:26 Bu haber 18580 kez okundu
 
SPORTMEN İMAMDAN ÖĞRENCİLERE MADALYA
19 Mayıs İlçesi Yeşilköy Mahallesi Cami İmam Hatibi öğrenciler ile dini eğitim ve sportif aktiviteler yapıyor.
Spor Haberi
SPORTMEN İMAMDAN ÖĞRENCİLERE MADALYA

Cami lojmanının altına bir odayı Wushu ve Kick Box odasına çeviren, diğer odayı çocukların dini eğitimi, kültürel eğitimi, işaret dili eğitimi için hazır duruma getiren sportmen imam çocukların cami ile kaynaşmasını sağlıyor.

Her hafta Pazar, Pazartesi ve Perşembe Günleri çocuklarla dini eğitimi yapan ve ardından diğer faaliyetlerle ilgilenen Sportmen İmam Sadık Keskin konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kur’an-ı Kerim, ilmihal, siyer, tefsir ve değerler eğitimi alan öğrencilerimiz, geri kalan zamanlarını ip atlama, karate, voleybol, basketbol ve futbol gibi sportif faaliyetler gerçekleştirerek çeşitli yarışmalarla da eğleniyorlar. Yarışları kazanan öğrencilerimize çeşitli hediyeler veriyoruz. Yeşilköy camisine gelen öğrencilerimizi cami kapısında güler yüzle karşılıyor, verdiğimiz dini eğitim sonunda yardım severler tarafından oluşturduğumuz spor salonunda öğrencilerimizle birlikte çeşitli etkinliklerle eğleniyoruz. Dini eğitimlerinin ve sportif aktivitelerin sonunda öğrencilerimize madalya takdim ederek, onların başarılarının arttırmasını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

19 Mayıs Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adil Atıcı, 19 Mayıs Yeşilköy İmam Hatibi Sadık Keskin’e ilçemizde öğrencilere göstermiş olduğu ilgi ve yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ederek kendilerine plaket takdim etti.

Emre PİRİNÇCİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: SPORTMEN, İMAMDAN, ÖĞRENCİLERE, MADALYA,
Yorumlar
Haber Yazılımı