Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 15:11 Bu haber 3763 kez okundu
 
Sınıf Tam Öğretmenim Tablet Bağışı Kampanyası
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliği pekiştirmek adına başlatılan kampanya ile 19 Mayıs İlçesinde uzaktan eğitime ulaşamayan öğrenci kalmayacak.
Eğitim Haberi
Sınıf Tam Öğretmenim Tablet Bağışı Kampanyası

Tablet dağıtımında öncelikle kırsal bölgeler TRT EBA TV'yi izleyemeyen, TV olmayan okul çağı kardeş sayısı fazla öğrencilere, daha sonra özellikle yatılı olan öğrencilerden EBA Destek noktalarına ulaşım konusunda sorun yaşayan ve okul çağı kardeş sayısı fazla kırsal bölgelerdeki öğrencilere,  özellikle sınav döneminde olan 8. Sınıf ve 12.sınıf öğrencilerinden başlanacak, daha sonra 5. Sınıf öğrencilerine ve 9.Sınıf öğrencilerine şeklinde ilerlenecek.

Tabletler En Hızlı Şekilde Ulaştırılacak

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “Kampanya kapsamında EBA Canlı Ders ve EBA Portalı ile diğer internet tabanlı eğitim uygulamalarını kullanarak uzaktan eğitime daha çok katılmalarını sağlayabilmek amacıyla toplanan tabletler ihtiyacı olduğu tespit edilen öğrencilere en kısa sürede ulaştırılacak Tablet bağışında sıfır ve kullanılmış çalışır durumda cihazlar kabul edilecek.   İhtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti ve kampanyada elde edilen cihazların bu öğrencilere teslimi ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek. Kampanyaya bağışta bulunacak katılımcılardan, nakdi yardım alınmayacak olup direk tablet bağışına dönüştürülecektir. Özellikle 300 tablet ile kampanyaya destek olan 19 Mayıs Belediye Başkanımız Sayın Osman Topaloğlu başta olmak üzere bütün bağışçılarımıza teşekkür ederi” dedi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: Sınıf, Tam, Öğretmenim, Tablet, Bağışı, Kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı