Haber Detayı
18 Nisan 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 1326 kez okundu
 
ŞEHİT MEZARINDAN ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN DUA ETTİ
Gündem Haberi
ŞEHİT MEZARINDAN  ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN DUA ETTİ

 

19 Mayıs ilçesinde Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Aleattin Gülal,  terörün ülkede bitmesi için şehit mezarında dua etti. 

Çözüm süreci kapsamında yapılan çalışmalar doğrultusunda sürece bir destekte Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı ve şehit yakını Alaettin Gülal’dan geldi.

“ARTIK ANNELER AĞLAMASIN”

1997 yılında Bingöl’ün Kiğı ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Onbaşı Hasan Gülal’ın amcaoğlu Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Alaettin Gülal çözüm süreci hakkında, “Bu barışa bu halkın ihtiyacı var ve bu barışı istiyor da. Kendimde bir şehit ailesiyim ve bu acıyı en iyi bilenlerden biriyim artık anneler ağlamasın” dedi.

Başkan Gülal “Bu acıyı herkes yaşamıştır ama bu halk daha fazla bu acıyı tatmak zorunda değildir. Her şeyin elbette bir sonu vardır. İnşallah bu acılar bitecek ve dünya barışına daha fazla katkımız olur. Halkımızın refah düzeyi iyileşir, yabancı düşmanlarımıza karşı daha güçlü olduğumuz ortaya çıkar. Bu barışı kimsenin bir siyasi güç gösterisi gibi anlatmasını ve yansıtması yanlıştır. Ben bu barışı çok istiyorum ve herkesinde bu barışa destek vermesini bekliyorum” diye konuştu. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: şehit, mezarindan, , çözüm, süreci, için, dua, etti
Yorumlar
Haber Yazılımı