İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 09:30 Bu haber 3334 kez okundu
 
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER BAŞ TACIMIZDIR
19 Mayıs ilçe Kaymakamlığında düzenlenen programda Kıbrıs Barış Harekatı'nda gazi olanlara 'KKTC Milli Mücadele Madalyası ve Beratı' verildi.
Gündem Haberi
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER BAŞ TACIMIZDIR

19 Mayıs Kaymakamlığında düzenlenen programda gazilere teşekkür eden 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner; “Rabb'im birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Birliğimize, bütünlüğümüze nifak tohumu ekmek isteyenlere de fırsat vermesin. Sizler bu devletin bölünmez bütünlüğü için gözünüzü kırpmadan ölümü göze alan vatan evlatlarısınız. Bizlerin sizlere hem sadakat borcumuz hem de vefa borcumuz var. Şehit yakınlarımızın, gazilerimizin kamu makamları önünde büyük itibarı bulunmaktadır ve bu itibarı burada kelimelerle anlatamam, devletimiz için çok değerli olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Zaten hükümetimiz şehit yakınlarımıza ve gazilerimize göstermiş olduğu davranışlarla, onlar için geliştirmiş olduğu politikalarla, eylemlerle devlet için ne kadar önemli olduğunuzu gözler önüne sermektedir. Burada 1974 yılında devletimizin Kuzey Kıbrıs'a yapmış olduğu çıkartmada görev alarak gazilik unvanını almış bulunan siz vatandaşlarımızla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Tabii devletimiz ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız sizlere burada bir madalya takdiminin yapılmasını talimatlandırmışlardır” dedi.

19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner,  daha sonra Kıbrıs gazileri Ali Meriç, İbrahim Aydoğan Salih Üslü adına eşi Esme Üslü’ye madalya ve beratlarını takdim etti. Programa 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdür Vekili Ahmet Akdoğan,  gazi ve yakınları katıldı.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ŞEHİT, YAKINLARI, VE, GAZİLER, BAŞ, TACIMIZDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı