Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 11:55 Bu haber 2246 kez okundu
 
ŞEHİT NURLANMIŞ GAZİ ONURLANMIŞ ASKERDİR
19 Mayıs İlçesinde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.
Gündem Haberi
ŞEHİT NURLANMIŞ GAZİ ONURLANMIŞ ASKERDİR

Tören 15 Temmuz Millet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından, Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.

19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner,” 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlarken başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ülkemizin birlik ve beraberliği uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimize ve bugün onlarla birlikte olmaktan, onların gününü kutlamaktan büyük onur duyduğumuz kahraman gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum Gaziler nurlanan şehitlerin yanında aynı safta savaşan, onurlanan yaşayan kahramanlardır. Onlarla millet olarak bir kez daha gurur ve onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından gaziler ve şehit yakınlarıyla ilgilenen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Ülkemizde özgürce yaşayabilmeyi kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar bağımsız yaşatmak uğruna gösterdikleri kahramanlıklarını hiçbir zaman unutmayacağız. Gazilerimiz ile gazi ve şehit yakınlarımıza sahip çıkmak itibarlarının korunması ve hak ettikleri koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için elimizden geleni yapmak öncelikli görevlerimiz arasındadır” dedi.

Törene 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,İlçe Emniyet müdürü Murat Elkılıç daire amirleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Beyzagül GÖREN 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ŞEHİT, NURLANMIŞ, GAZİ, ONURLANMIŞ, ASKERDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı