Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 12:01 Bu haber 1930 kez okundu
 
ŞEHADETİNİN 9. YILINDA HASRETLE YÂD EDİLDİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Programı'nın yapıldığı Tacettin Dergah'ı, dünyanın ve Türkiye’nin muhtelif yerlerinden akan insan seli ile doldu taştı.
Gündem Haberi
ŞEHADETİNİN 9. YILINDA HASRETLE YÂD EDİLDİ

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınında helikopterinin düşürülmesi sonucu beraberindeki 5 kişiyle birlikte şehit olan Kurucu Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu, Tacettin Dergahı’ndaki mezarı başında anıldı.

Dünyanın ve Türkiye’nin muhtelif yerlerinden gelen  binlerce insanın akın ettiği Tacettin Dergahı'nda özlem ve hüzün duyguları adeta yüzlerde okunurken Alperenler, Büyük Birlik Partililer ve Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nu sevenler bir kez daha vefalarını tüm duyguları ile göstermiş oldular.

"Şehadetinin 9. Yılında Özlemle Yad Ediyoruz" temalı Anma törenine, Merhum Şehit Liderimizin Eşi Gülefer Yazıcıoğlu, Şehit Liderimizin oğlu Furkan Yazıcıoğlu, Şehit Liderimizin abisi Yusuf Yazıcıoğlu, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ablası Maviş Ocak, Genel Başkanımız Mustafa Destici, Genel Sekreterimiz Üzeyir Tunç, Genel Başkan Yardımcılarımız, Avrupa Türk Birliği Başkanı Erol Yazıcıoğlu, Alperen Ocakları Genel Başkanımız Murat Aslan, İl ve İlçe Başkanlarımız, Alperen Ocakları il ve ilçe başkanlarımız, Misafirler ve Anadolu’nun her tarafından, Türk Dünyasından çok sayıda Muhsin Yazıcıoğlu sevdalıları katıldı.

“DAVANIN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun kendini vatanına, milletine, dinine ve devletine adamış büyük bir lider olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisinin, Alperenlerin "Şehadet Sürecinin" takipçisi olmaya devam edeceğini  belirterek, şunları söyledi: "Yazıcıoğlu'nun bütün sevdası, Türk milletiydi, vatanıydı, milletiydi, Türk ve İslam coğrafyasında yaşayan kardeşleriydi. Allah'a hamdolsun, onunla birlikte, onun dava arkadaşı olarak birlikte ve beraber olduk. Onun şehadetinden bugüne kadar onun yürüdüğü ilkelerden ayrılmadan, büyük birlik hayaliyle milletin muktedir iktidarını gerçekleştirme hayaliyle mücadelemize devam ediyoruz. ve Allah'ın izniyle de milletin muktedir iktidarını gerçekleştirene kadar, Büyük Birlik bayrağını dikene kadar, İlayı Kelimetullah için Nizam-ı Alem davasında hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Tabi ortada 9 senedir süren bir dava ve soruşturma süreci var. Bugüne kadar zerre kadar taviz verilmedik ve hiçbir noktayı eksik bırakmadan bu sürecin takipçisi olduk. 4 soruşturma dosyası ve 2 mahkeme devam etmekte. ve biz de bütün bu şüpheler ortadan kaldırılıncaya kadar ve süreç aydınlatılıncaya kadar davaların takipçisi olacağız."

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun 10 yıla yakın hapis hayatı yaşadığını ve bunun 5,5 yılının hücrede geçtiğini belirten Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Ama ne Rabbine küstü, ne vatanına küstü, ne milletine küstü, ne gidip Avrupa kapılarında ülkesini şikâyet etti.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Nerede bir mazlum varsa onun yanında olmaya gayret etti. İçeride de hangi siyasi partiden, hangi düşünceden ve etnik kökenden olursa olsun, kim kapısını çalarsa, kim yanına gelirse ona elinden gelen her türlü yardımı esirgemeden yaptı.” dedi.

Kuranı Kerim okuyan Genel Başkanımız Mustafa Destici, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrine kırmızı, beyaz karanfiller bıraktı.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ŞEHADETİNİN, 9., YILINDA, HASRETLE, YÂD, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı