Haber Detayı
18 Nisan 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 2318 kez okundu
 
SATRANÇTA İLÇE İKİNCİSİ OLDULAR
Eğitim Haberi
SATRANÇTA İLÇE İKİNCİSİ OLDULAR

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama şenlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen satranç turnuvasında Kuşkayası İlkokulu 3/A sınıfı öğrencilerinden Salih AKYASAN ilçe şampiyonu oldu.

Satranç turnuvası kapsamında ilçe genelinde her okuldan turnuvaya katılan ikişer öğrenci Cumhuriyet İlkokulu’na 9 Nisan Salı günü gelerek müsabakaya katıldılar. Ön elemelerin ardından yapılan çeyrek final ve yarı final müsabakalarından sonra finale yükselen iki okul Kuşkayası İlkokulu ve Karagöl İlkokulu finalde karşılaştı. Kuşkayası İlkokulu 3. sınıf öğrencilerinden Salih AKYASAN rakibini finalde yenerek ilçe şampiyonluğunu elde etti. Sınıf öğretmeni İrfan AYDIN, öğrencisinin hem sınıfında hem okulda satranç turnuvalarında çok başarılı olduğunu belirterek bu başarısından dolayı öğrencisini tebrik etti.

Aynı zamanda ortaokullar arasında da yapılan satranç turnuvasında finale kadar yükselen Kuşkayası Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Bilal KÜÇÜKŞAKAR finalde karşılaştığı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Y. Emre SORUKLU’ YA yenilerek ilçe ikinciliğini elde etti.

Kuşkayası İlk ve Ortaokulu müdürü Ahmet YILMAZ okulunda satranç egzersizlerinin yapıldığını ve sınıflar arası satranç turnuvalarının düzenlendiğini belirterek egzersiz yapan öğretmenlerini ve turnuvada başarı göstererek okulun adını ilçeye duyuran öğrencilerini tebrik etti. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: satrançta, ilçe, ikincisi, oldular
Yorumlar
Haber Yazılımı