Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 18:04 Bu haber 1183 kez okundu
 
SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü Anısına, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Ulusal Düzeyde Satranç Turnuvası Ödülleri sahiplerini buldu.
Gündem Haberi
SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Turnuva ile ilgili görüşlerini gazetemize paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “Bilindiği gibi 19 Mayıs 1919 Milli Mücadele için Gazi Mustafa Kemalin Samsun’a ayak bastığı gündür. Bu yıl bu önemli olayın 100. Yılını kutlamaktayız. Kutlamalara bakanlığımızın da verdiği talimatlar doğrultusunda çeşitli etkinliklerle devam etmekteyiz. Biz 19 Mayıs ilçemizde ilk defa böyle bir etkinliği, böyle bir olayın anısına düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da bu tür etkinliklere devam edeceğiz.

Satranç Turnuvası’nın düzenlenmesinde emeği geçen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na, 19 Mayıs Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Serkan Eroğlu’na, Satranç Federasyonu ilçemiz temsilcilerine, Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Karaca’ya, Tekel İsmail Çolak Ortaokulu Müdürü Abdullah Kamil Satıcı’ya, Şube Müdürüm Caner Can Koç’a, Satranç Federasyonu İl Temsilcisine, okul müdürlerime, en önemlisi bizleri bu turnuvada yalnız bırakmayan katılımcı öğrencilerimize, onların değerli öğretmenlerine ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Turnuvada 18 yaş altı kategorisinde birinci Atakum İmam Hatip Lisesi, İkinci Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü Kızılırmak Anadolu Lisesi oldu.

 12 yaş altı Kategorisinde Atakum Koleji Ortaokulu birinci, Dededağı Ortaokulu ikinci, Atatürk Ortaokulu üçüncü oldu. 10 Yaş kategorisinde Çözüm Koleji İlkokulu birinci, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu İkinci, Kuşkayası ilkokulu üçüncü oldu.

8 yaş altı Kategorisinde Bafra 29 Ekim İlkokulu birinci, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ikinci, OMÜ Vakfı Koleji Üçüncü oldu. Turnuvaya toplamda 30 okul katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Emre PİRİNÇCİ
Etiketler: SATRANÇ, TURNUVASI, ÖDÜLLERİ, SAHİPLERİNİ, BULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı