Haber Detayı
09 Nisan 2013 - Salı 19:13 Bu haber 5219 kez okundu
 
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
Sağlık Haberi
ŞAP AŞILAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

 

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Şap aşılaması Kampanyası Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Aşılama kampanyasına köylerde devam ediyor.

19 Mayıs Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ekipleri,  hayvan sağlığını ve halk sağlığını korumak için ihbarı mecburi hastalıklar ve diğer hastalıklarla mücadele kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca belirlenmiş 2013 yılı aşılama programına başladı.

19 Mayıs İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, 4 Mart 2013 tarihinde büyükbaş hayvanlarda ilkbahar dönemi şap aşılama kampanyası ile kedi ve köpeklere kuduz aşılamalarını kurduğu aşılama ekipleriyle köylerde devam etmektedir. Aşılama kampanyasında aşılamaların yanında köy ziyaretlerinde bulunan ekipler ahır hijyeni ve sağlığı, burucella vb. konularda da çiftçilere bilgiler vermektedirler. 

19 Mayıs İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet GÜL  ‘’Bugüne kadar 16 köyümüzde ve Yörükler Beldesine bağlı 5 mahallemizde şap aşılaması çalışmaları tamamlanmış olup, kampanya bitiş tarihi olan 3 Mayıs 2013 den önce ilçemize bağlı tüm köy ve mahallelerde aşılama çalışmaları tamamlanacaktır.’’ dedi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: şap, aşilama, kampanyasi, devam, ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı