Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 13:21 Bu haber 3294 kez okundu
 
ŞANLI ZAFERİN ŞANLI TARİHİ
30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl dönümü 19 Mayıs ilçesinde Törenle kutlandı.
Gündem Haberi
ŞANLI ZAFERİN ŞANLI TARİHİ

15 Temmuz Millet Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

ŞANLI ZAFERİMİZ

19 Mayıs ilçe Kaymakamı Yavuz Güner,”Bu millet devletiyle birlikte bir bütündür, bizi diğer milletlerden ayırt eden de vatana sonuna kadar bağlılık ve bağımsızlık tutkusudur; İnanç, azim ve kararlılıkla enerjimizi ülkemizin kalkınması ve insanımızın iyiliği için gösterdiğimiz gayrettir. Türk Milletinin 30 Ağustos'ta ordusuyla tek bir yürek haline gelerek gösterdiği olağanüstü kurtuluş mücadelesi ile ülkemiz dünya milletler ailesi arasındaki saygın yerini korumuş ve şanlı bayrağımız gönlerde özgürce dalgalanmaya devam etmiştir. Her 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli iradesinin ışığında lider bir ülke olma yolundaki kararlı mücadelesinin de rehberidir."  şeklinde ifade etti.

 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Yüce milletimizin ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Büyük zaferin 97.'uncu yılında, milletimizin Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum” dedi.

Atatürk anıtı önünde gerçekleşen törenin ardından Kaymakamlık makamında Tebriklerin kabulünü gerçekleştiren protokol üyeleri ardından İlçe  şehitliğini ziyaret ederek, şehitliklere çiçek bıraktı. Şehitlik programında İlçe Müftüsü vekili Abdullah Kumaş Merkez  Cami imam hatibi Nuhan Ucan,  Kur’an tilaveti gerçekleştirdi.

Tören Şehitlikte yapılan dua ile son buldu.

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Beyzagül GÖREN
Etiketler: ŞANLI, ZAFERİN, ŞANLI, TARİHİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı