Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:39 Bu haber 1002 kez okundu
 
Sanat Ve Matematiği Bir Araya Getiren Proje: SmArt
Karagöl Şehit Arif Çetin Ortaokulu Öğrencilerinden Sanat Ve Matematiği Bir Araya Getiren Proje SmArt yapıldı.
Gündem Haberi
Sanat Ve Matematiği Bir Araya Getiren Proje: SmArt

Karagöl Şehit Arif Çetin Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Uğur ÖZTÜRK’ün kuruculuğunu yaptığı, İngilizce Öğretmeni Özge BERBER ve Matematik Öğretmeni Sibel Köse’nin de desteklediği Romanya ortaklı e-twinning projesi SmArt kapsamında öğrenciler bir çok alanda kendini geliştirme fırsatı buldu.

 Öğrenciler öncelikle Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Tophane adlı eserinin, sonra Romanyalı sanatçı Camil Ressu’ya ait Haymakers Resting adlı eserin reprodüksiyon çalışmasını yapmışlardır. Reprodüksiyon çalışması yapılan eserler, yönergesi verilen matematiksel veriler doğrultusunda dijital ortamda geometrik şekillere bölünmüştür. Romanyalı ve Türk öğrencilerin kendilerine ait olan bölümler birleştirilince ortaya güzel bir çalışma çıkmıştır.

Bu çalışma ile öğrencilerimiz farklı kültürleri tanıma, sanatsal beceri kazanma, yabancı dil ve dijital yeterliliklerini geliştirme ve matematiği farklı alanlarda kullanma fırsatı yakalamışlardır.

Okul müdürü Ahmet ELİBOL bu tür çalışmaların kurum kültürüne olumlu katkılar sağladığını belirterek, e-twinning çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Sanat, Ve, Matematiği, Bir, Araya, Getiren, Proje:, SmArt,
Yorumlar
Haber Yazılımı