Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 11:54 Bu haber 1958 kez okundu
 
SAMSUN VALİLİĞİ UYARDI
Samsun Valisi Osman Kaymak; “Tüm Vatandaşlarımızın Karbon monoksit Zehirlenmesi Konusunda Hassasiyet Göstererek Gerekli Tedbirleri Alması Hayati Önem Arz Edecektir” dedi.
Gündem Haberi
SAMSUN VALİLİĞİ UYARDI

Samsun Valisi Osman Kaymak, kış aylarında yaşanan karbon monoksit zehirlenmelerine karşı bir açıklama yaparak, vatandaşlarımızın gerekli önlemleri alması için uyarılarda bulundu.

Vali Kaymak açıklamasında; “Yaz mevsiminin sona erip kış mevsimine gireceğimiz bu günlerde vatandaşlarımızın karbon monoksit zehirlenmelerine karşı önlemler alması önemlidir. Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben, kombi zehirlenmeleri her yıl kış aylarında özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır. Baca temizliği düzenli olarak yapılmayan kombiler ve özellikle lodosa bağlı olarak sobadan sızan karbon monoksit gazı nedeniyle maalesef ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de zaman zaman zehirlenme vakaları yaşanmaktadır. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın karbon monoksit zehirlenmesi konusunda hassasiyet göstermesi, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için gerekli tedbirleri alması, yılda en az bir defa kombi bacası ve diğer bacaların temizliğinin mutlaka yetkili kişilerce yapılması, özellikle lodosun etkili olduğu günlerde soba yakılmasına dikkat edilmesi, sobadan çıkan zehirlenmeleri önlemek için yatmadan önce sobanın söndüğünden emin olmaları hayati önem arz edecektir” dedi.

SAMSUN BŞB BASIN

 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: SAMSUN, VALİLİĞİ, UYARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı