Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 16:12 Bu haber 1289 kez okundu
 
ŞAİR DURSUN ve ZERRİN 19 MAYIS' TA BULUŞTULAR
Samsun Ayvacık doğumlu; aslen Bafralı olup birkaç yıldan beri Atakum Türkiş' te ikâmet eden, şair, yazar, emekli öğretmen, gazeteci Oktay Zerrin ile, Kültür Bakanlığı Halk Şaİri, aslen Artvinli olup, yıllardır 19 Mayıs İlçesi, Engiz Mahalesi'nde ikâmet eden Alaeddin Dursun bir araya geldiler.
Gündem Haberi
ŞAİR DURSUN ve ZERRİN 19 MAYIS' TA BULUŞTULAR

“Babalar Günü” nedeniyle şair OktayZerrin; daha önceki yıllarda, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından “Yılın Babası” unvanına lâyık görülen Alaeddin Dursun ile “Yılın Annesi” ödülüne lâyık görülen eşi Havva Kaya Dursun’un 3 epilepsi hastası çocuklarından 2’ si hayatlarını kaybetmişlerdi.

 

Böyle derin bir acıyı yüreklerine gömen Alaeddin ve Havva çiftinin 3. çocukları Cansu Sultan Dursun’un da hasta bir şekilde, evdeki tedavi ve bakımı devam ediyor. Alaeddin ve Havva Kaya Dursun’un 2 oğulları; Hasan Hüseyin ile Ahmet Mücahit peş peşe vefat ederek, Dursun Ailesi’ni tarifsiz acılara boğmuştu.

 

Baba Alaeddin Dursun ve eşi Havva Kaya Dursun, vefat eden çocuklarının kabirlerini ziyaret ederek, çocuklarının ruhlarına ithâfen dualar okudular. Bafralı şair Oktay Zerrin ile 19 Mayıs İlçe şairi ve Engiz Mahallesi’nde yaşayan Alaeddin Dursun, bir çay ocağında buluştular. Her 2 şair de piyasaya yeni çıkan şiir kitaplarını birbirlerine imzalı hediye edip bol bol şiir başta olmak üzere sohbet edip çay içtiler.

 

Alaeddin Dursun, Oktay Zerrin’e “Yanaştım Sol Limana” ve “Loş Işıklar Altında” , şair Oktay Zerrin de Alaeddin Dursun' a,  “Çocuk Sevgidir, Çocuk Bayraktır” adlı şiir kitaplarını birbirlerine imzalayıp hediye ettiler. Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin Dursun ile şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin, fırsat buldukça bu tür edebî sohbetlerin devam edeceğini, virüs ve pandemi nedeniyle, uzun bir süre görüşememiş olmanın özlemini bu şekildeki bir buluşmayla az da olsa telâfi ettiklerini dile getirdiler.

Alaeddin ve Havva Kaya Dursun çifti yaptığı açıklamada; “21 Haziran 2019’dan, 21 Haziran’a 2020, tam bir yıl geçti. Meleklerimizi Unuturmuyum çoooook özledik” şeklinde konuştular.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: ŞAİR, DURSUN, ve, ZERRİN, 19, MAYIS', TA, BULUŞTULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı