Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 11:21 Bu haber 3707 kez okundu
 
Planlı Çalıştı 19 Mayıs Birincisi Oldu
19 Mayıs’tan İlkokul ve Ortaokuldan Mezun öğrenciden büyük başarı.
Gündem Haberi
Planlı Çalıştı 19 Mayıs Birincisi Oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumu sayısal puan türünde 19 Mayıs birincisi olan Oktay Buğra Şahin, düzenli ve disiplinli çalışarak başarıyı yakaladığını söyledi.

 

Türkiye 338.si olan ilçemizin gururu Oktay Buğra Şahin, İlkokulu Cumhuriyet İlkokulunda, Orta Okulu Atatürk Ortaokulu ve Lise Öğrenimini de Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesinde okudu.

 

İlçe Birincisi Şahin, "Başarımın sırrı program yaparak çalışmak. Günlük, haftalık program yaptım. Gün içinde ne yapacağımı biliyordum. Deneme sınavlarında yaptığım yanlışlara tekrar dönüyordum. Neden yanlış yaptığımı araştırıyordum. Böyle olunca netlerim arttı. Yanlış yaptığım zaman moralim bozulmadı, aksine neden yanlış yaptığımı fark edip, sorunu çözüyordum" dedi.

 

"Mutluyuz, İnşallah Bundan Sonrada Eğitim Hayatını Başarılı Devam Ettirir"

Baba Necmi Şahin ise oğluyla gurur duyduğunu bildirerek, "Buğra hayatı boyunca düzenli çalıştı, başarılı oldu. Allah nasip etti, hamdolsun. Mutluyuz, inşallah bundan sonraki eğitim hayatını aynı şekilde istikrarı, başarıyı devam ettirir, vatanına, milletine, ülkesine hayırlı bir insan olur diye temenni ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Planlı, Çalıştı, 19, Mayıs, Birincisi, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı