Haber Detayı
10 Eylül 2015 - Perşembe 09:36 Bu haber 2987 kez okundu
 
PEYZAJ MİMARLARI ODASI GENÇ YAZ OKULU PROJESİ DÜZENLENDİ
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde düzenlenen ’Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi’ kapsamında hazırlanan projelerin sergisi düzenlendi.
Gündem Haberi
PEYZAJ MİMARLARI ODASI GENÇ YAZ OKULU PROJESİ DÜZENLENDİ

23 Ağustos ve 6 Eylül tarihleri arasında Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde düzenlenen ’Peyzaj Mimarları Odası Genç Yaz Okulu Projesi’ne katılan öğrencilerin hazırladığı projeler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi bahçesinde sergilendi.

PMO ve Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın yürüttüğü, Valilik ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği, 20 farklı ilden en başarı 40 Peyzaj mimari öğrencisinin 15 gün boyunca araştırarak hazırladığı projelerin sergisi Knet Müzesinde gerçekletirildi.

Projenin Samsun için çok önemli olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Değerli öğrenciler, Samsun için önemli bir projeye katkı vererek destek oldunuz. Ben inanıyorum ki Samsun’da çok güzel şeyler oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer yöneticilerimizin kapıları yeni fikirlere çok açık. Ufukları çok açık. Hepimizin bu ülke üzerinde çok güzel hayalleri var. Bizim 2023 için, 2053 için ve 2071 için hayalimiz var. Bu hayalleri gerçekleştirmek için sadece siyasetçiler çok yeterli olmaz. Herkesin mutlaka kendi mesleği ile ilgi üstüne düşeni yapması lazım. Bu projeyi şehre katacağınız katkı yönünden çok önemsiyorum. Çünkü siz ‘Kuş Cenneti Deltası’ alanını 40 farklı bakış açısı ile değerlendirdiniz. 5 ana bölümde ele alıp daha da detaya indiniz. Sizin çalışmalarınız çok önemli projelere kaynak oluşturacak. Bu çalışmalar belki de önümüzdeki günlerde bir çalıştayla ya da sempozyuma dönerek devam eder. Bence bizime en büyük eksiklerimizden birisi yapmış olduğumuz projelerin arkasını takip etmemektir. O yüzden inşallah Samsun’a sizin gelişlerinizi sürekli hale getiririz. Sizin birbirinizle olan bu tanışıklığın ileride size çok güzel bir şekilde yansıyacağını düşünüyorum. Şehrimize geldiğiniz ve bu projeye destek verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Serginin açılışından sonra Peyzaj Mimarı Odası Genel Başkanı Ayşegül Oruçkaptan, projede emeği geçenlere plaket takdim etti.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: Kızılırmak, Deltası, Kuş, Cenneti’nde, düzenlenen, ’Peyzaj, Mimarları, Odası, Ge
Yorumlar
Haber Yazılımı