Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 09:30 Bu haber 2402 kez okundu
 
PAZAR YERİNDE HATİM DUASI YAPILDI
Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle okunan hatimlerin duası ilçemiz çok amaçlı pazar yerinde yapıldı.
Gündem Haberi
PAZAR YERİNDE HATİM DUASI YAPILDI

Mevlid-i Nebi Haftası Münasebetiyle 19 Mayıs İlçe Müftülüğü tarafından çeşitli etkinlikler planlanmış ve uygulamaya koyulmuştur. Bu çerçevede cami görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Yatılı Kur’an Kursu Öğrencileri tarafından başta Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) olmak üzere bütün Peygamberlerimizin, şehitlerimizin, gazilerimizden vefat edenlerin ruhlarına ithaf edilmek üzere, pazar esnafımızdan vefat edenlerin ruhlarının şad olması, yaşayanların sağlık ve selametleri ve alışverişlerinin bereketli olması için okunan hatimlerin duası 19 Mayıs İlçesi Çok Amaçlı Pazar Yerinde yapıldı.

Duadan önce 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan tarafından kısa bir konuşma yapılarak, Pazar esnafına hayırlı ve bereketli satışlar temenni edildi.

Pazar yerinde yapılan duaya, 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, İlçe Vaizi, 19 Mayıs İlçe Murakıbı, Kertme Mahallesi Merkez Camii İmam-Hatibi, Merkez Cami Müezzin-Kayyımı ve Müftülük Personeli katıldı. Bu kapsamda kısa sureler okundu ve akabinde dua yapıldı.

Müftülük yapılan açıklamada; “Duamızı sükûnet içerisinde dinleyen Pazar esnafımıza teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: PAZAR, YERİNDE, HATİM, DUASI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı