Haber Detayı
16 Mayıs 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 6002 kez okundu
 
ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİ HEMŞİRELERİ UNUTMADI
Gündem Haberi
ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİ HEMŞİRELERİ UNUTMADI

 

Hemşireler Haftası nedeniyle, Özel MediBafra Hastanesi Başhekimliği tarafından Hastanede görev yapan hemşirelere gül dağıtıldı.

Özel MediBafra Hastanesi İşletme Müdürü Dr.Şafak Aygül ve Başhemşire  Rabia Tural hastanede kliniklerde görev yapan hemşirelerin gününü kutlayarak, gül dağıttı.

Özel MediBafra Hastanesi İşletme Müdürü Dr.Şafak Aygül,’’ Hemşireler Haftası nedeniyle hastanelerinde görev yapan hemşireleri ziyaret ettiklerini belirterek, "Sağlık hizmetinin temel ayaklarından biri olan ve vazgeçilmezi olan hemşirelerimizin gününü kutlamak için hastanemizdeki hemşirelerimizi tek tek ziyaret ettik. Özveriyle çalışan, hastalarımızın her zaman yanında olan, onların her türlü sorunlarıyla birebir ilgilenen hemşirelerimizin gününü tebrik ediyorum. Hastanemizde görev yapan hemşirelerimizin başarılarının devamlarını ve daha nice hizmetler yapmalarını bekliyoruz. Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruma ve iyileştirmeye yardım eden, ayrıca sağlık ekibinin en önemli unsurlarından biri olarak tedavi ve bakımın uygulanmasında anahtar rol oynayan bir meslek grubu olan hemşirelik, insana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla sağlık hizmetleri sunan, günümüzde sağlık hizmetleri alanında büyük sorumluluklar üstlenen bir meslektir." dedi.

Özel MediBafra Hastanesi Baş Hemşiresi Rabia Tural Tüm Hemşireler adına bir konuşma yaptı.

Tural,’’ Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Bu hafta değerlendirilirken, hemşirelik mesleğinin sorunları ortaya konur ve çözümler üretilir. Hemşirelik; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını ve esenliğini koruma, geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik hizmetlerin planlanmasından, uygulanmasından ve değerlendirilmesinden sorumludur. İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin bu özel gününü kutluyorum.’’diyerek düşüncelerini belirtti.

Haftanın  Anlamına uygun olarak. Tüm Hemşireler ile birlikte nice yıllara dilekleri ile Pasta Kesimi ve Hemşirelere çiçek dağıtımı yapıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: özel, medibafra, hastanesi, hemşireleri, unutmadi
Yorumlar
Haber Yazılımı