Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 17:42 Bu haber 1342 kez okundu
 
ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİNDEN KONFERANS
Özel Medibafra Hastanesi tarafından sigara ve zararları hakkında personellerine bilgilendirmek amacıyla “Sigara veya Sağlık” konulu konferans düzenlendi.
Gündem Haberi
ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİNDEN KONFERANS

Konferans salonundaki etkinlikte, Samsun Halk Sağlığı Daire Başkanlığı Tütün ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele Biriminden Dr. Elif Özkaya, Sağlık Memuru Mehmet Levent Sürek tütün bağımlılığı, sigara ve akciğer sağlığı, sigara ve kanser, bağımlılık tedavisi ile tütün bağımlılığı hakkında bilgi verdi.

Sigaranın milyonlarca insanı etkileyen yüzyılın en büyük salgını olduğunu ifade eden Dr. Elif Özkaya; “Sigara içme oranı dünya genelinde giderek artmakta ve beraberinde birçok sağlık problemini getirmektedir. Sigara içen aileler, çocuklarına rol model oluyor ve bu da salgının artmasına neden oluyor. Bu mücadeleyi kazanmak neden zor? Çünkü sigara, lisanslı bir katildir. Sigara içildiği sırada çekilen nefesle birlikte dumanın içindeki bütün zararlı maddeler akciğere gidiyor. Bu nedenle sigaraya bağlı hastalıkların ağırlıklı olarak ilk ortaya çıktığı yerler, akciğerler ve solunum yolu oluyor. Başta akciğer kanseri olmak üzere birçok kanser türüne sebep oluyor” şeklinde konuştu.

BEYZAGÜL GÖREN

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÖZEL, MEDİBAFRA, HASTANESİNDEN, KONFERANS,
Yorumlar
Haber Yazılımı