Haber Detayı
14 Ağustos 2020 - Cuma 11:53 Bu haber 1937 kez okundu
 
ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİNDE MESANEDEN DEV TAŞ ÇIKARILDI
Özel Medibafra Hastanesinde 46 yaşındaki hastanın mesanesinden tek parça halinde 8 santimetre (cm) boyutunda ve 295 gram ağırlığında taş çıkarıldı. Çıkarılan mesane taşı, bugüne kadar hastanemizde çıkarılan en büyük mesane taşı olma özelliği taşıyor.
Sağlık Haberi
ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİNDE MESANEDEN DEV TAŞ ÇIKARILDI

Alaçam İlçesinde yaşayan 46 yaşındaki A.B. isimli hasta yaklaşık 1,5 yıldır yaşadığı sürekli halsizlik ve yoğun idrar yapma şikayetleri ile hastanemize başvurdu. Hastanın yapılan tahlillerinde ve tetkiklerinde mesane içinde 8x7,5 cm boyutlarında böbrek taşı olduğu görüldü. Ameliyat önerilen A.B.’ye açık mesane taşı operasyonu uygulandı ve 8 cm boyutlarındaki dev taş yaklaşık 45 dakika süren bir ameliyatla çıkarıldı.

Operasyonu gerçekleştiren Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hacı Bekir Genişer, başarılı geçen ameliyat ile ilgili şu açıklamalarda bulunarak, “Hastamız bize geldiğinde yaptığımız muayenede, mesanede dev bir taş olduğunu gözlemledik. Ultrasonografi (USG) filminde, yaklaşık 8x7,5 cm büyüklüğünde mesanede bir taş gördük ve ameliyat kararı verdik. Ameliyatın açık cerrahiyle yapılması planlandı. Başarılı geçen operasyon sonucunda hastamızın rahatlıkla idrarını yapabildiği gözlemlendi ve takibi devam edilmek üzere sağlıkla evine taburcu edildi” dedi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: ÖZEL, MEDİBAFRA, HASTANESİNDE, MESANEDEN, DEV, TAŞ, ÇIKARILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı