Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 10:22 Bu haber 4428 kez okundu
 
ORHAN AKSOY TANITIM TOPLANTISINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Kısa bir süre önce AK Parti 19 Mayıs İlçe Teşkilatı tarafından ilk kez gerçekleştirilen Meclis üyesi A. Adayı tanıtım toplantısında konuşan Meclis üyesi A. Adayı Kimya Mühendisi Orhan Aksoy kısaca kendini tanıttıktan sonra “Belediye meclisi, belediyenin karar organıdır ve ilgili kanunda gösterilen esas ve usûllere göre seçilmiş üyelerden oluşur” dedi.
Siyaset Haberi
ORHAN AKSOY TANITIM TOPLANTISINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Tanıtım toplantısında açıklama yapan Aksoy; “Meclis üyeleri tek başına proje yapamaz ama ‘Stratejik plân ile yatırım ve çalışma programlarını, belediye faaliyetlerinin ve personelinin performans ölçütlerini görüşmek ve kabul etmek’ maddesindeki görevi gereği ilçemiz genelindeki sorunları, ilçenin gelişmesine katkı sağlayacak projeleri meclis gündemine taşıyarak burada görüşülmesini sağlayabilir” dedi.

Aksoy; “Örnek verecek olursak 19 Mayıs’ta TOKİ’nin olmaması konut sorununu beraberinde getirmiştir. Meclis üyeliğine seçilmem durumunda bu konuyu meclise taşıyarak 19 Mayıs’ın ihtiyacı oranında TOKİ’nin yapılması için girişimde bulunacağımı beyan ederim. 

38 mahallesi bulunan ilçemiz de seçilen meclis üyeleri yılda bir mahalle toplantıları yaparak halkın küçük sorunlarının çözülmesini sağlayabilir, 19 Mayıs’ı geliştirecek projelerin tespit edilerek meclise taşınmasını sağlayabilirler. Bu sayede hizmet vatandaşın ayağına kadar götürülmüş olur ve ilçemizin gelişimi için daha çok katılım sağlanmış olur” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrasında gazetemize de açıklamalarda bulunan Aksoy “Meclis üyeliği A. Adaylığı için AK Partiden yapmış olduğum başvuru hem sosyal medyadaki paylaşımlardan hem de tarafıma gelen telefon ve tebrik mesajlarından da anladığım üzere ilçemiz genelinde çok olumlu karşılanmıştır. Tebrik mesajı iletenlere, desteklerini benden esirgemeyen eş, dost,  akrabalarıma ve Tüm 19 Mayıs’lı Hemşehrilerime şükranlarımı sunmayı bir borç görüyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EMRE PİRİNÇCİ

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: ORHAN, AKSOY, TANITIM, TOPLANTISINDA, AÇIKLAMALARDA, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı