Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 13:28 Bu haber 3266 kez okundu
 
Ömür Dediğin Program Ekibi 19 Mayıs’ta
TRT “Ömür Dediğin” adlı programın yayın ekibi; bir çekim yapmak üzere 19 Mayıs ilçesine geldi.
- Haberi
Ömür Dediğin Program Ekibi 19 Mayıs’ta

19 Mayıs İlçesinin Engiz Mahallesi’nde; Kültür Bakanlığı Halk Şairi Alaeddin DURSUN ile, eşi Havva Kaya Dursun' un evlerini ziyaret eden TRT Ekibi," Ömür Dediğin "adlı bir program çekimi gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak; sosyal bir paylaşım sitesinde yaptığı açıklamada Alaeddin Dursun şunları söyledi :

" TRT Haber Ömür Dediğin programında yayınlanacak bu çekimlerle ilgili olarak; iki hafta sonra bize haber verecekler. Yayın tarih ve saatini bizlere bildirince, ben de internetteki sosyal sayfamdan sizlere yayın gününü bildireceğim.

Bu programda; genelde yaşlıları yayınlıyorlar. Günlük, köydeki uğraşlara ilgili bir program olup; onun haricinde, epilepsi hastası Cansu Sultan kızımıza nasıl baktığımızı, benim piyasadaki 7 şiir kitaplarıyla ilgili röportajım, çocuklara ve eşime yazdığım ve okuduğum şiirler, çiçeklerimiz, sulama bakımı gibi çeşitli konuları kapsıyor.

TRT 2 Haber' de yayınlanacak olan bu programın çekimleri; yaklaşık 7 saat sürdü ama TRT " Ömür Dediğin " adlı bu 7 saatlik bu çekimi, yarım saatlik bir özet yayınla izleyicilere sunacak.

TRT Haber " Ömür Dediğin " yayın ekibine; sayın Zeliha İlhan DOYMUŞ hanımefendiye, yayın ve yapımda emeği geçen tüm TRT görevlilerine, DURSUN Ailesi olarak sonsuz teşekkürler ediyoruz."

Bilindiği gibi Dursun Ailesi’nin 3 epilepsi hastası çocuklarından Ahmet Mücahit ve Hasan Hüseyin Dursun vefat etmiş olup; 3. kız çocukları Cansu Sultan Dursun da epilepsi hastası olup, tedavi ve bakımına evde devam ediliyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarca; " Yılın Annesi " ve " Yılın Babası " ödüllerine lâyık görülen Alaeddin ve Havva Kaya DURSUN, çeşitli zamanlarda, Türkiye’nin örnek anne ve babası olarak gerek yerel gerekse de Ulusal Basın' da gündeme gelmişlerdi.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Ömür, Dediğin, Program, Ekibi, 19, Mayıs’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı