Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 12:08 Bu haber 3596 kez okundu
 
OKULUMUZ “E-TWİNNİNG ULUSAL KALİTE ETİKETİ” ALDI
Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu Öğrencilerinin, MEB e-Twinning portalı kapsamında sürdürdüğü “Milli Mücadelede Rol Alan Kadın Kahramanlarımız” projesi ile “e-Twinin Quality Label ” ödülü aldı.
Eğitim Haberi
OKULUMUZ “E-TWİNNİNG ULUSAL KALİTE ETİKETİ” ALDI

2018 yılında 19 Mayıs İlçesinde Ulusal Kalite Etiketini alan tek okul olan okulumuzda proje rehberliğini Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Alver yaptı. Okul müdür yardımcısı İlkay Yavuz ile işbirliği içerisinde yapılan projede milli mücadele kahramanımız Dağ köylü Fatma Çavuş'un ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması amaçlandı. Etkinlik olarak ülkemizin çeşitli illerinden birçok okul kendi kadın kahramanlarına ait tanıtım videosu çekti. Samsun’dan Hatay’a Edirne’den Batman’a 32 okulun destek verdiği proje videoları, birleştirilerek bir belgesel haline getirildi. Belgesel 12 Mart Dünya Kadınlar Gününde sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Proje danışmanlığını yapan Mehmet Alver çalışmada emeği geçen ve desteğini esirgemeyen 19 Mayıs Belediyesi'ne, Fatma Çavuş hakkında kitap yazarlarına, okul yönetimine, öğretmen arkadaşlarına, velilere ve öğrencilere teşekkürlerini sundu.

Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu Müdür Yardımcısı İlkay Yavuz projenin kendisi ve 19 Mayıs İlçesi için çok büyük değer taşıdığını, Ulusal Kalite Etiketi ile de projenin taçlandığını belirtti.

EMRE PİRİNÇCİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: OKULUMUZ, “E-TWİNNİNG, ULUSAL, KALİTE, ETİKETİ”, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı