Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 09:24 Bu haber 2258 kez okundu
 
OKA PROJEYE DESTEK VERİYOR
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Teknik Destek Programı kapsamında Yerel ve Bölgesel Kapasite gelişimine katkı sağlayan projelere destek veriyor.
Gündem Haberi
OKA PROJEYE DESTEK VERİYOR

OKA’nın, bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ulusal, bölgesel, il düzeyinde veya kurumsal düzeyde tanımlanmış stratejik planları, eylem planları veya çalışma programları gibi politika belgelerinde önceliklendirilen ve kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle ve uygulama aşamalarında bir takım sorunlarla karşılaşılan çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla sağladığı destek mekanizması olan "Teknik Destek" aracılığıyla 2018 yılı programı kapsamında 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün hazırlayıp sunduğu proje destek almaya hak kazandı.

19 Mayıs Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile ‘Profosyonel Yaşamda Kişisel Gelişim eğitimi’  proje sözleşmesi imzalandı.

Törende 19 Mayıs İlçe Müdürü Mehmet Gül; “19 Mayıs İlçe Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Proje ofisimizde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına proje hazırlayarak sunduğumuz projemiz kabul oldu. Bu proje ile ilçe müdürlüğümüz personeli eğitimleri aldıktan sonra iş ortamında oluşan değişimleri daha net görebilecekler, değişimin karşısında veya yanında olmak yerine onun içinde kendilerini konumlandırabileceklerdir. Bu sayede kamu kurumlarından hizmet alan kişilerin daha verimli ve kaliteli hizmet alması sağlanacaktır” dedi.

Törene Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mevlüt Özen 19 Mayıs Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Gül,  Proje sorumlusu Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç Sekban,  Ziraat Mühendisi Dilek Keskin ve katıldı. Sözleşmeye İmza atan İlçe Müdürü Mehmet Gül ve Genel Sekreter Mevlüt özen projenin hayırlı olması temennilerinde bulundular.

Eğitim kapsamında 35 personel konusunda profesyonel eğitimcilerden belirlenen konularda (İnsan Yönetimi ve Psikolojisi, Etkili iletişim teknikleri, Motivasyon, Sorumluluk ve İnisiyatif alma ve profesyonel yaşamda etkili iletişim teknikleri) eğitim alacaklar. Eğitimler 10 gün sürecek.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Harun YAZICI
Etiketler: OKA, PROJEYE, DESTEK, VERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı