Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 15:23 Bu haber 1810 kez okundu
 
ÖĞRENEREK OYNAYAN ANNELER OYNAYARAK ÖĞRENEN ÇOCUKLAR
Şehit Vural Akdeniz Anaokulunda uygulanacak olan “Öğrenerek Oynayan Anneler, Oynayarak Öğrenen Çocuklar’’ projesi velilerin de yoğun katılımı ile başlatıldı. Samsun Maarif Hareketi kapsamında geliştirilen ve kaymakamlık oluru ile başlatılan, annelerle çocukların birlikte oyun oynamalarını hedefleyen proje, Okul müdürü Nur hilal Selman’ın açılış konuşması ile başladı.
Gündem Haberi
ÖĞRENEREK OYNAYAN ANNELER OYNAYARAK ÖĞRENEN ÇOCUKLAR

19 Mayıs İlçesi Rehber Öğretmenlerinden Öznur Biberoğlu’nun oyunun önemi, anne-çocuk ilişkisi üzerine etkisini içeren bilgilendirici konuşmasından sonra velilerin çocuklarıyla birlikte oynayabilecekleri oyun öğretimi ile devam etti.

Velileri proje konusunda bilgilendiren Okul Müdürü Nur hilal Selman; “Projenin amacı annelere oyunun çocuk üzerindeki önemini kavratmak ve çocuğu ile oynayabileceği yeni oyunlar öğreterek birlikte kaliteli zaman geçirmelerini sağlamaktır. Ayrıca annelere yönelik gerçekleştirilecek bu etkinlikte annenin sahip olduğu oyun dağarcığı genişleyecek, oyun ortamında çocuğun iç dünyasını daha iyi anlaması sağlanacaktır. Tüm öğretmenler tarafından belirlenen eğitici oyunlar her ayın ilk günü okulumuza davet edilen annelere uygulamalı olarak öğretilecek, oyunları öğrenen anneler de evde çocukları ile oynayıp onların öğrenmelerini sağlayacaktır. Proje kapsamında okulumuz tarafından hem uygulamalı eğitime gelemeyen anneler için hem de öğrenilen oyunların planlı olarak çocuklara öğretimini sağlamak için öğrenilen oyunlardan ikişer tane her Pazartesi günü annelere ulaştırılacaktır” şeklinde konuştu.

Projeye ilginin büyük olduğunu belirten Okul Müdürü Nur hilal Selman, bu proje ile anne çocuk arasındaki bağın daha da güçlenmesini temenni ederek, 19 Mayıs Hamidiye İmam Hatip Lisesi Rehber Öğretmeni Öznur Biberoğlu’na ve etkinliğe katılan tüm velilerimize teşekkür etti.

BEYZAGÜL GÖREN

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÖĞRENEREK, OYNAYAN, ANNELER, OYNAYARAK, ÖĞRENEN, ÇOCUKLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı