Haber Detayı
05 Haziran 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 1173 kez okundu
 
ÖĞRENCİLER PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANLATTI
Gündem Haberi
ÖĞRENCİLER PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANLATTI

 

Kuşkayası İlk Ve Ortaokulu Bünyesinde Yapılan Öğrenciler Peygamberimiz (S.A.V)’İn Hayatı Konulu Proje Geniş Bir Katılımla Yapıldı.

19 Mayıs ilçesi Kuşkayası İlk ve Ortaokulu’nda  “O’nu Okuyorum, Tanıyorum; Tanıdıkça Daha Çok Seviyorum” adlı projenin ödül töreni ilçe genelinden çeşitli kurum amirleri, siyasi parti başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu geniş bir katılımla gerçekleşti.

Projede okul genelinde Kuşkayası öğrencilerine Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatını konu alan kitaplar dağıtıldı. Projeyi hazırlayan öğretmenler tarafından hazırlanan ve 63 sorudan oluşan bir sınav yapıldı. Okul genelinde 2. sınıflardan 8. sınıflara kadar her sınıftan katılımın olduğu bu sınava öğrenciler de sorular hazırlayarak katkıda bulundu.

Kuşkayası İlk ve Ortaokulu’nda halkın katılımıyla yapılan törene 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim EREN, MHP İlçe Başkanı Murat KÜÇÜK, Orman İşletme Şefi  Murat TEMUR, İl genel Meclis Üyeleri Hüseyin ÇİÇEK ve Bayram KONUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ, Şube Müdürü Mustafa DİLEK, çeşitli okul müdürleri ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler katıldı. 

Öğrenciler protokol tarafından ödüllendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ program hakkında yaptığı konuşmada; ilçemizde eğitim öğretim hizmetlerinin yanında öğrencilerimizin kişilik ve ahlaki gelişimlerine olumlu katkılar sağlayacak böyle farklı projelerin yapılmasının ülkemiz ve milletimiz adına sevindirici olduğunu belirterek projeyi hazırlayan öğretmenler İrfan AYDIN ve Derya KALIÇ’a teşekkürlerini bildirdi.

Ödül töreninin yapılmasıyla program sonlandırıldı ve davetlilere ikramları yapıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: öğrenciler, peygamber, efendimizi, anlatti
Yorumlar
Haber Yazılımı