Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 16:32 Bu haber 3158 kez okundu
 
ÖDÜLLÜ YAZAR AYŞE SEVİM, ATATÜRK ORTAOKULUNDA
19 Mayıs Atatürk Ortaokulu konferans salonunda okur-yazar buluşması etkinlikleri kapsamında ödüllü yazar Ayşe Sevim’i öğrencilerle buluşturdu.
Gündem Haberi
ÖDÜLLÜ YAZAR AYŞE SEVİM, ATATÜRK ORTAOKULUNDA

Okurlarıyla buluşmaktan oldukça keyif aldığı yüzünden okunan yazar, öğrencilerle birlikte kahramanlarını isimlendirdiği bir hikâyeyle başladı söyleşisine. Öğrencilerin de katılımıyla bu eğlenceli bir o kadar da faydalı sohbetini tamamladı.

19 Mayıs Atatürk Ortaokulu Müdürü Hasan Kaya, yazara kendilerine ayırdıkları zaman için teşekkür etti, bu okulda ‘’Samsun İçin Okuma Vakti’’ faaliyetleri kapsamında hem okuma hem de yazma faaliyetlerinin titizlikle yürütüldüğünü sözlerine ekledi ve okullarınca çıkarılan değerler eğitimi odaklı deneme, hikâye ve şiir türlerinin yer aldığı DEĞERNAME 1, DEĞERNAME 2 isimli kitapları takdim etti.

Programın ardından eğlenceli sohbetlerle öğrencilerin kitaplarını imzalayan yazar, onlara eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Ayşe SEVİM Kimdir?

1979 doğumlu olan yazar-şair, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Peygamber efendimizi konu alan ‘’Güneş’e Yolculuk’’ isimli 2004 yılında çıkardığı ilk kitabı Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Yılın Çocuk Kitabı“ unvanına layık görülmüştür. Hikâye kitaplarının yanında iki de şiir kitabı mevcuttur.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÖDÜLLÜ, YAZAR, AYŞE, SEVİM,, ATATÜRK, ORTAOKULUNDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı