Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 17:45 Bu haber 3538 kez okundu
 
NE VARSA ÇEVREMİZDE ONLAR YÜREĞİMİZDE PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni Mehmet Bakır’ın hazırladığı proje hayata geçiyor. 19 Mayıs Belediyesi ile birlikte oluşturulan protokol gereği önce ilçemiz daha sonra Samsun’da bulunan bütün ilçeler proje kapsamında öğrencilere tanıtılacak.
Eğitim Haberi
NE VARSA ÇEVREMİZDE ONLAR YÜREĞİMİZDE PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Okul müdürü Murat Karaca yaptığı açıklamada; “Dünyada, ülkemizde ve ilimizde son yıllarda turizme olan talebin artması nedeniyle öğrencilerimizin yakın çevrelerinde bulunan, kendilerine ait kültürel ve turizm değerlerini tanıtmak ve yaşadığı bölgenin potansiyellerini yakından görüp değerlerinin farkında olmasını sağlamak istiyoruz. Farkına vardığı bu güzelliklere sahip olmak onu bulunduğu ortamlarda tanıtabilmek amacıyla “Ne Varsa Çevremizde Onlar Yüreğimizde” adlı projemizin ilk ayağı olan ilçemiz 19 Mayıs’ın önemli merkezlerine 16 öğrencimiz ile birlikte meslek dersleri öğretmeni İsmail Hakkı Yıldız ve Proje sorumlusu Mehmet Bakır ile gerçekleştirildi” dedi.

Proje sorumlusu Coğrafya Öğretmeni Mehmet Bakır; “Bu projemizle birlikte önce yaşadığımız ilçeden başlayarak şehrimizdeki diğer ilçeleri yerinde tanımak, eğitim-öğretim yoluyla turizme ilgi uyandırmak, ilçemizde de turizm potansiyeline işlev kazandırılmasını sağlamak, 19 Mayıs’ın turistik değerlerine sahip nesiller yetişmesine olanak sağlamak, Yerel ve Ulusal Basında ilimizin tanıtılmasına katkıda bulunmayı amaçladık” şeklinde konuştu.

Proje katılan öğrencilerden Hasan Kalay; “İlçemizde bu kadar güzelliklerin olduğunu yakından gördük. Ayrıca ilçemizin hem dağ  hem de deniz turizmi açısından önemli olduğunu gördük” dedi.

Okul Müdürü Murat Karaca; “Proje kapsamında öğrencilerimize otobüs desteği veren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na, öğrencilerimizin öğle yemeklerine sponsor olan Huzur Lokantası sahibi Abdurrahim Bayram’a, çiçek seralarını tanıtan Hanife Aydın’a Dereköy Limanı Kooperatif Başkanı Hasan Topal’a verdikleri bilgiler için teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: NE, VARSA, ÇEVREMİZDE, ONLAR, YÜREĞİMİZDE, PROJESİ, HAYATA, GEÇİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı