Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 14:10 Bu haber 4653 kez okundu
 
MUHTARLIK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEĞİM
Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Sarı; “19 Mayıs’ın incisi olan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlık hizmetini layıkıyla yerine getirebilecek tecrübeli biri lazım. 10 yıllık muhtarlık hizmetini yapmış bugüne kadar ilçemizde muhtarlık adına ilklere imza atan bir muhtar olacağım. Muhtarımızı nerede bulurum? Muhtarımıza nasıl ulaşırım? Derdine son” dedi.
Siyaset Haberi
MUHTARLIK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEĞİM

 

Muhtar Adayı Mehmet Sarı açıklamasının devamında; “İşyerimizin de olması sebebiyle muhtarlık hizmetini de rahat ve herkesin yanımıza rahatça aileleriyle gelebilecekleri bir ortamdır. Değerli mahalli halkımızın gelip çayını, kahvesini yudumlayabileceği ve işleri ne olursa olsun onları sabırla dinledikten sonra çözümünü tecrübemizle Allah izni ile sorumluluğumuzu bilerek yardımcı olacağımızı taahhüt ediyoruz. Söz sahibi artık siz olacaksınız.  Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı adına internet sitesi kurup, mahalledeki eksiklikleri beraber internet sitemizden ilgili makamlardan resimleriyle paylaşıp, bildirerek çözümünü sağlayacağız. İstediğimiz mahallemizin sokağında çöpler, yollardaki su birikintileri,  arızalı olan sokak lambaları, mahallede başıboş gezen sokak köpeklerine gibi sorunlarla ilgilenilip-ilgilenilmediğini internet sitemizde, rahatça eleştirilerini veya teşekkürleri sunabilecekler. Muhtar, ihtiyar heyetimiz veya işi yaptırdığımız kuruma oradan mahalle halkının isteğinin yapılıp yapılmadığının sebebini de görecek evrak yönündeki yenilikleri e-devlet sistemini e-mahalle sistemine çevirip internet üzerinden evrakları muhtarlık sitesi üzerinden Samsunda ve il dışında olduğunuz zaman Mahalle Muhtarınıza bir çağrı atarak, email veya whatsapp üzerinden ulaşarak kısa süre içerisinde evraklara sahip olabileceksiniz. Geçmişte buna benzer muhtarlık otomasyonu hizmetini yaptık. Tüm resmi kurumlardan teyit ettirebilirsiniz. Bir dönem aradan sonra bizim boşluğumuz arandı” dedi.

Muhtar Adayı Sarı; “Bizden mahalle halkımız, tekrar muhtar adayı olmamızı istediler. Bizde buna müteakiben adaylık müracaatımızda bulunduk. Mahallemizi beraber yönetmeyi düşünüyoruz ve tek şartımız var herkes hakkına razı olacak. Gurbetçidir, zengindir, apartmanları vardır, yüz bin liralık arabası vardır, benim akrabamsın veya toprağımsın gibi bir ayrı-gayrı olmayacaktır. Odun-kömür istemeyecek, yoksul olanın hakkını hakketmeyen talepte bulunmayacaktır. İhtiyaç sahibi kimse onlara yardımcı olunacaktır. Şartlara uyulmaz ise ihtiyar heyeti ile beraber yönetiriz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: MUHTARLIK, GÖREVİNİ, LAYIKIYLA, YERİNE, GETİRECEĞİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı