Haber Detayı
13 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:24 Bu haber 2769 kez okundu
 
MOTOCROSS PROJESİ VE GİAD’A TAM DESTEK
Bafra Genç İşadamları Derneği yürüttüğü projeleri Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’e anlattı.
Gündem Haberi
MOTOCROSS PROJESİ VE GİAD’A TAM DESTEK

Belediye binasında gerçekleşen görüşmede Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Güngör, Bafra’nın Markasal değerlerini tüm Türkiye’ye lanse etmek, bilinirliğini artırmak için bafrayoresellezzetler.com adı altında bir proje yürütüyoruz, Hedefimiz Bafra’mızda üretilen ürünlerin ve yöresel lezzetlerin ülkemizdeki herkesin tatmasını sağlamak ve marka değeri oluşturmaktır.  Bu anlamda gidilen fuarlarda, Bafra’mızın ürünlerinin lanse edildiği her yerde sitemizide tanıtmak ve bu tatların herkesin evine kadar gelebileceğini göstermek aynı zamanda lezzet tutkunlarını Bafra’nın yöresel lezettleier ile tanıştırmak ve bilinirliği artırmak hedefindeyiz. Belediyemizinde gittiği her ortamda bu lezzetlerin internet üzerinden alınabileceğini gösterebilmesi hem Bafra’mızın bilinirliği açısından hemde ürünlerimizin marka değeri açısından önemlidir.

İkinci bir konu ise geçen günlerde Spor Bakanımız Sayın Çağatay KILIÇ bey’ede bahsettiğimiz Motocross projesidir. Proje eğer Bafra’mıza kazandırılırsa Bu spor dalının katacağı katkı büyüktür. Örnekle Kaynaşlıda ve Afyon’da yapılan bu tarz projeler bölgeyi ihya etmiş ve isminden çok güzel bahsettirmiştir. Bizimde Bafra’ya böyle bir projeyi hayata geçirmemiz, sizlerin destekleri ile mümkündür. Bu spor dalı 5 branşta gerçekleştirilecek  ve branşlardaki ayaklar Türkiye şampiyonası şeklinde yapılacak ve bu spor dallarıyla (Bisiklet, ATV, Endro, Cross ve offroad) gelecek olan sporcular ve yanındaki ekip aynı zamanda seyircilerle birlikte bölgeye ekonomik açıdan katkı sağlayacak vede gelen spor kanallarının bölgenin reklamını yapması gibi olanaklarla Bafra’mızın bölge değeri yükselecektir. Yeri projede hazır olan maliyetleri çıkartılmış sadece bir onaya bakan bu projeyi de onaylatabilmemiz gerçekten çok önemlidir.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, Bafra’mızın yerel ürünlerini gittiğimiz her platformda, her fuarda sergiliyor, tanıtımını yapıyoruz, bu konuda Bafra’daki diğer oda ve kurumlarla ortak hareket ediliyor Pidesinden tutunda Pirincine kadar iyi bir sunum yapmaya , akılda kalmasını sağlamaya çalışıyoruz, Ancak özellikle pirinç konusunda coğrafi olarak yol üstü bir konumunuz yok, körfez bölgesi olduğumuzdan dolayı çevre ilçeler konumlarını daha iyi kullandığından dolayı pirincimiz bir türlü markalaşamıyor, bu konu ile ilgili Ankara yolunun üzerinde bir tesis kurulup sadece Bafra ürünlerinin sunulacağı bir ortam yaratmak ve bunların satışını yapmak için bir müteşebbis kurulabilir. Yada daha farklı bölgelerde kurulabilir , tabi bunun için birkaç iş adamının birleşerek yapması gereken bir durum, belediye olarak biz bu durumlara sadece destek olabiliriz, ancak yürüttüğünüz proje güzel bir proje ve biz bu konuda bu size destek veririz. Çünkü Bafra için bir şeyler yapan her kuruluş bizim için önemlidir değerlidir. Bu noktada sizlere teşekkür ediyorum. Diğer bir konunuza gelince Motocros projesi bölgeye gerçekten birşeyler kazandıracak bir proje, bu konuda öncelikli olarak yer tahsisi yapılması gerekmekte. Konu ile ilgili olarak gerekli kontakları beraber kurarak bölgeye bunu kazandırabiliriz. Bu konunda takipçisi olacağız ve bölgemize kazandırdığımız her katma değer bizim geleceğimizi aydınlatacaktır. Üstlendiğiniz sorumluluk bilinci gençler olarak bölgenize duyduğunuz bağlılık inşallah güzel projelerle birlikte taçlanacaktır. Bizde belediye olarak sizlerin yanında ve destekçisi olacağız.

Görüşmede Bafra Genç İş adamları Yönetim kurulu Başkanı Alper Güngör, Başkan yardımcısı Burak Özturan, Yönetim kurulu üyeleri Efe Eren, Osman Engiz, Adnan Akkurt, Hasan Yurduseven, Dernek Sekreteri Murat Sever ve Motosiklet Kulübü Temsilen Yaşar Trabzon hazır bulundu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: MOTOCROSS, PROJESİ, VE, GİAD’A, TAM, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı