Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 13:03 Bu haber 3045 kez okundu
 
MİNİKLERİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI
Şehit Vural Akdeniz Anaokulunda 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
MİNİKLERİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan program, okul stajyer öğrencilerinin şiir ve kısa hikâyeleri ile devam etti. Öğretmen Rukiye Gündüz tarafından Ali İle Ayşe serisinin İstiklal Marşı animasyon filmi seyrettirilerek, çocuklara Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmanın yanı sıra Milli Marşımızın yazılma sebebi ve o günler anlatılarak, izleyenlerin adeta  zamanda yolculuk yapması sağlandı.

Okul Müdürü Nurhilal Selman; “Milletleri millet yapan manevî değerlerin başında bayrak ve millî marş gelir. İstiklâl marşı ve bayrak törenlerinde bizlerin göstereceği ciddiyet ve coşkunun derecesi bize bırakılan yüce mirasa ne denli sahip çıktığımızın göstergesi olduğundan; bayrak törenlerine karşı her zamankinden daha duyarlı olmak, hepimizin boynunun borcu olmalıdır. Ancak o zaman İstiklâl Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un, -Allah bu millete bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın- duası gerçekleşir” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: MİNİKLERİN, 12, MART, İSTİKLAL, MARŞI’NIN, KABULÜ, VE, MEHMET, AKİF, ERSOY’U, ANMA, PROGRAMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı