Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 17:34 Bu haber 3778 kez okundu
 
MİNİKLERDEN KÜLTÜR ÖĞELERİ SERGİSİ
19 Mayıs Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri açmış oldukları sergide Milli kültürümüzü sergiledi.
Eğitim Haberi
MİNİKLERDEN KÜLTÜR ÖĞELERİ SERGİSİ

Cumhuriyet İlkokulu 4.sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersi konusu olan Milli Kültür Öğeleri kapsamında milli kültürümüzü yansıtan öğeler bir araya getirilerek sınıflarında sergiledi.

 

TARİH YENİDEN CANLANDI

 

19 Mayıs Cumhuriyet ilkokul Müdürü Sedat Yiğiter; “Her milletin kültürü kendine özgüdür. Milli kültür bir milleti diğer milletten ayırır beraberinde güçlendirir. Milli değerlerimiz aslında bizim geleceğe Milli kültürümüzü oluşturmaktadır. Değerlerimiz ile değerliyiz. Biz de Sosyal Bilgiler dersi ünitesi çerçevesinde milli değerlerimiz milli kültürlümüz ünitesini işliyorduk. Bizde böyle bir sergiyi açtık”dedi.

Sergiyi gezen öğrenciler ve misafirler geçmişte kullanılan mutfak eşyaları, kıyafetler, ev eşyaları ve paraları daha yakından tanıma fırsatı buldular. Öğrenciler Eşyaların, kıyafetlerin, paraların özelliklerini, nasıl kullanıldıklarını öğrenirken aynı zamanda günümüzle de kıyaslama fırsatı buldular. Serginin açılışını 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkan vekili Ayten Aksen, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol ile daire amirleri katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: MİNİKLERDEN, KÜLTÜR, ÖĞELERİ, SERGİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı