Haber Detayı
13 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:28 Bu haber 2120 kez okundu
 
MİNİKLERDEN ANLAMLI ZİYARET
10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Şehit Vural Akdeniz Anaokulu öğrencileri Özel Beyaz Kar Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek engelli kardeşlerinin eğitim ortamlarını gezip gördüler.
Eğitim Haberi
MİNİKLERDEN ANLAMLI ZİYARET

Rehabilitasyon Merkezi’nin “Taş Üstüne Taş Koyduk” adlı sergisinin ürünlerini inceledikten sonra resim öğretmeni Kübra Yılmaz rehberliğinde taş boyama ile kelebek yaptılar. 

Anaokulu müdürü Nurhilal Albayrak; “Engelliler Haftası dolayısıyla çocuklarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla ilk olarak okulumuzda bir çocuğun hayata engelli bir çocuk gözünden bakarak olumlu davranışlar kazanmasını, empati kurmasını sağlayacak eğitici bir video izledik. Engel ne demek?  Engelli kime denir? Engellilere karşı nasıl davranmalıyız? konularında sohbet ettikten sonra Özel Beyaz Kar Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek engelli kardeşlerimizin eğitim ortamlarını gezip gördük. Resim öğretmeni Kübra Yılmaz’ın yardımıyla taş ve deniz kabuklarını boyayarak kelebek yaptık. Bizlere çok güzel ev sahipliği yapan Rehberlik merkezi müdürümüz sayın Nevin Yalçın’a, resim çalışmalarımızda her zaman bize destek olan Kübra öğretmene ve kurum çalışanlarına çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Minik öğrenciler ile yakından ilgilenen ve yaptıkları kelebekleri çocuklara hediye eden Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nevin Yalçın; “Anaokulumuzun yaptığı bu ziyaretten çok memnun olduk. Hem anaokulu öğrencilerimiz hem de rehabilitasyon okulumuzdaki öğrencilerimizin bir araya gelerek etkinlik yapması çok faydalı oldu. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: MİNİKLERDEN, ANLAMLI, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı