Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 13:10 Bu haber 648 kez okundu
 
Mil Sağlık Sen Samsun'da bayrak değişimi
Mil Sağlık Sen Samsun İl Başkanlığına Veli Dede getirildi.
Gündem Haberi
Mil Sağlık Sen Samsun'da bayrak değişimi

Veli DEDE konu İle ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

16 Mayıs 2019'da yasal olarak kurulan ve 15 Haziran 2019'da ilk istişare toplantısıyla Ankara'da temelini attığımız sendikamızın, kısıtlı imkanlarla, Bafra ilçe başkalığını yürüterek, adeta tırnaklarımızla kazıyarak bu günlere gelmesinde büyük emek verdik.

Hamdolsun 1 yılımızı doldurmak üzereyiz.

 

Covut 19 salgınıyla ülkece mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlık çalışanlarımızın gerçek değeri çok daha iyi anlaşıldığını hep birlikte görmekteyiz.

 

Sağlık çalışanlarına yapılan ve özel yasa çıkarılmasına rağmen bir türlü önlenilemeyen şiddet olayları, mobing, liyakat, adalet, maddi veya özlük haklarındaki eksiklikler ve eşitsizlikler noktasında gerçek ve güvenilir sendikacılığa doğan ihtiyaca binayen Samsun İl Başkanlığını gururla devralmış bulunuyorum.

 

Mil Sağlık Sen Samsun olarak, sağlık sendikacılığı alanında lider, söz sahibi, tuttuğunu koparan, haksızlığa boyun eğmeyen, güçlü, güvenilir ve en önemlisi adil bir sendikacılık hedefliyoruz.

 

Hakkı olana hakkını teslim etmek üzere, çıktığımız bu kutlu yolda çelik yürekli yol arkadaşlarımı Samsun merkez, ilçe temsilcilikleri ve iş yeri temsilcilikleri için bizimle yol arkadaşlığı yapmak üzere irtibata geçmelerini rica ediyorum.

 

Telefonum, kapım ve yüreğim kıymetli sağlık çalışanlarına iyi niyetli olunduğu sürece her daim açık olacağını buradan taahhüt ediyorum.

 

Allah, millete hizmet etme noktasında çıktığımız bu kutsal yolda yar ve yardımcımız olsun.

 

Mil Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Veli DEDE

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Mil, Sağlık, Sen, Samsun'da, bayrak, değişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı