Haber Detayı
30 Mart 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 4395 kez okundu
 
MEYVE ÜRETİMİNDE ÜST BÖLGE OLMAK İSTİYORUZ
Ekonomi Haberi
MEYVE ÜRETİMİNDE ÜST BÖLGE OLMAK İSTİYORUZ

 

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Aleattin Gülal Samsun Valisi Hüseyin Aksoyu makamında ziyaret etti.

Aleattin Gülal, Türkiye genelinde var olan üretici birliklerini tek çatı altında toplayarak gücümüzü arttırmak istiyoruz” dedi.

Gülal, Bu sayede yapılacak olan çalışmalarla bölgelere göre üretimi arttırarak, meyve üretiminde Türkiye’nin ihtiyacına cevap verebilecek bir duruma gelmek istiyoruz. Şu an Avrupa’nın talep ettiği organik üretimi, fındıkta olduğu gibi diğer meyve çeşitlerinde de teşvik ederek üreticimizi organik üretime yönlendiriyoruz. Bu sayede emeğinin karşılığını alabilecek bir üretici oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı Alaettin Gülal’a teşekkür eden Vali  Hüseyin AKSOY konuşmasında, “Türkiye Meyve Üreticileri Birliği olarak ülkemizde organik üretim konusunda çiftçilerimizi bilinçlendiriyorsunuz ve yönlendiriyorsunuz. İlimizde yapacağınız bu çalışmalarda her zaman sizlerle beraberiz. Ülkemiz ve Bölgemiz adına yapacağınız bu önemli görevinizde sizlere başarılar diliyorum” dedi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: meyve, üretiminde, üst, bölge, olmak, istiyoruz
Yorumlar
Haber Yazılımı