Haber Detayı
13 Nisan 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 5272 kez okundu
 
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI
Gündem Haberi
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI

19 Mayıs ilçesi Çepinler Kur’an Kursu kutlu doğum haftasına özel peygamber efendimizin doğumundan ölümüne kadar hayatını anlatan olayları sergilendi.

Çepinler Kur’an Kursu öğretmeni, Gülsen Pala, Çepinler Cami İmamı Murat Çakmak, Çepinler Köyü Muhtarı Mustafa Ölmez'in katkılarıyla Kutlu Doğum haftasına özel olarak hazırlanan sergide peygamber efendimizin, doğduğu gece olan mucizeler, günlük kullandığı eşyalar, misvak, tarak, güzel kokular, sürme, tespih, ayna, Esmaül Hüsna, kırk hadis, Hicret, Sevr ve Hira Mağaraları, kutsal emanetler, ebabil kuşları, Kâbe, ayın ikiye yarılması mucizesi ve daha birçok mucizeler yer alıyor.

Çepinler Kuran Kursu Öğretmeni Gülsen Pala, "Peygamber efendimizin hayatını elimizden geldiğince yaşatabilmek ve o ortamda hayatını hissettirebilmek için        böyle anlamlı bir sergiyi kursiyerlerimizle birlikte düzenledik. Kutlu Doğum haftasına özel olan bu programımıza yoğun katılımından dolayı çok memnun kaldık. Emeği geçen herkese ve kız öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarım" dedi. 

19 Mayıs İlçe Müftüsü Hasan Görer, "Kutlu doğum haftasına özel olarak hazırlanan Peygamber efendimizi anlatan resim sergisini düzenleyen kuran kursu cami imamına şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten çok emek sarf edilerek yapılan bir iş. Sergi efendimizin  yaşamını anlatıyor" dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Kutlu doğum haftasında böyle güzel bir serginin açılmış olması beni son derece mutlu etti. Camilere her zaman yardımların yapıldığını söyledi."

Serginin açılışına 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Pati ilçe Başkanı İbrahim Eren, ilçe Müftüsü Hasan Gören, Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu, Dindirsen ilçe Başkanı Ömer Bilici, İlçe görevli İmamlar, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: kutlu, doğuma, özel, resim, sergisi, açildi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI
KUTLU DOĞUMA ÖZEL RESİM SERGİSİ AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı