Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 12:04 Bu haber 3889 kez okundu
 
KUŞLARA BİR DAMLA UMUT
Şehit Burhan Yazıcı İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdiler.
Eğitim Haberi
KUŞLARA BİR DAMLA UMUT

Uluslararası e Twinning projesi kapsamında gerçekleştirilen "Kuşlara Bir Damla Umut" ismi verilen çalışmanın bu yıl ikincisi, çok daha geniş bir katılımla geçtiğimiz yıl olduğu gibi 27 Aralık gününde gerçekleştirildi.

Çalışma kapsamında yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce öğretmen "Kuşlar doysun, çocuklar gülsün!" sloganıyla yola çıktı.

Havaların soğumasıyla birlikte aç kalan kuşlar için ağaçları yemlerle donatmak üzere 81 il 20 ülke ve 25 bin öğrenci hep birlikte "Kuşlar İçin Bir Damla Umut" projesinde buluştular.

Bu yıl da Türkiye'de 81 ilin tamamından yaklaşık 500 öğretmen biz de öğrencilerimizle birlikte varız derken KKTC, Sırbistan, Cezayir, Sri Lanka, Güney Kore, Romanya, Fas, Ukrayna, Tataristan, Bangladeş, Nijerya, Nepal, Tayland, Vietnam, Birleşik Arap Emirlikleri, Norveç, Almanya, Danimarka,  ABD, Avusturya ülkelerinden gönüllüler de katılıyor. Nijerya 1020 öğrenci, Bangladeş 600, Romanya 600 ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 1000 öğrenci destek vermek için yemlikleri hazırladılar.

Proje kapsamında 25 bin çocuk, öğretmenler ve veliler hep birlikte ağaçlara buğday, arpa, kuşyemi, elma vb. yiyecekleri kullanarak elleriyle hazırladıkları yemlikleri astılar.

Şehit Burhan Yazıcı Okulunda projeyi yürüten sınıf öğretmeni İsa Soydan, projede görev alan öğrencilerin hem çok eğlendiğini, hem de kuşlar hakkında bilgi sahibi olduklarını; ayrıca öğrencilerde empati kurma, şefkat, merhamet, sevgi gibi kavramların olgunlaştığını ifade etti.

Gökyüzündeki sevimli dostlarımıza karşı farkındalık oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten sınıf öğretmeni, öğrencilere küçük yaşlarda hayvan sevgisinin  aşılanması gerektiğini vurguladı.

EMRE PİRİNÇCİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: KUŞLARA, BİR, DAMLA, UMUT,
Yorumlar
Haber Yazılımı