Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 10:55 Bu haber 2112 kez okundu
 
KUŞLARA BİR DAMLA UMUT
“Kuşlara Bir Damla Umut” sloganıyla başlatılan, Türkiye’nin 81 ilinde ve ABD, Ukrayna, Güney Kore’nin de aralarında bulunduğu 20 ülkede hayata geçirilen, 27 Aralık’ta uygulanan etkinliğe Şehit Vural Akdeniz Anaokulu’nun minik öğrencileri de katılım sağladı.
Gündem Haberi
KUŞLARA BİR DAMLA UMUT

Alanya’da Fatma Ayan Öğretmenin geçen sene başlatmış olduğu “Kuşlara Bir Damla Umut” etkinliği, “Okullarda Orman” projesi kapsamında örnek gösterilerek daha geniş kitlelere ulaşması sağlanarak, hazırlanan kuşyemlikleri, Türkiye’nin tüm farklı illerinden öğrencilerin katılımıyla aynı gün, aynı azim, aynı duyarlılıkla ağaç dallarına asıldı. Şehit Vural Akdeniz Anaokulu öğrencileri de ‘’ Kuşlar doysun çocuklar gülsün’’ sloganıyla Samsun 19 Mayıs ilçesinden, ailelerin de desteği ile katılım sağladılar.

Okul Müdürü Nurhilal Selman; “Değerler Eğitimi Yardımlaşma değeri olarak geçen sene gerçekleştirdiğimiz  “Kuşlara Bir Damla Umut” etkinliğine bu sene de tüm sınıflarımızla katılım sağladık. Bizler okulda stajyer öğrencilerimizle kuş evi yapıp okul bahçemize yerleştirdik. Öğrencilerimizin aileleriyle birlikte yaptıkları yemlikleri de bahçemizdeki ağaçlara astık. Küçük farkındalıkların büyük sonuçları olur düşüncesiyle bu küçük yüreklere büyük değerler aşılamaya çalıştık” şeklinde konuşarak tüm öğretmen, veli ve öğrencilere teşekkür etti.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: KUŞLARA, BİR, DAMLA, UMUT,
Yorumlar
Haber Yazılımı