Haber Detayı
16 Eylül 2015 - Çarşamba 15:40 Bu haber 2213 kez okundu
 
KUŞKAYASI İLK-ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA HAZIR
Kuşkayası ilk-ortaokulu yaklaşık 200 öğrenci kapasitesi ile geçen sezonu ilklerle dolu bir başarı ile kapattıktan sonra yeni sezon hazırlıklarını tamamlamaya başladı.
Eğitim Haberi
KUŞKAYASI İLK-ORTAOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM SEZONUNA HAZIR

Önceki sezonda köyün, okulun, ilçenin ve ilin adını ulusal düzeyde haykıracak çalışmalara imza atan okul, uzun bir tatilin ardından aynı tür başarılar için tüm imkânları ile seferberdir. Geçen sezonda ilk defa eğitim dergisi çıkartmış ve halen devam etmekte olan okul bir Türkiye şampiyonu çıkartmıştır. Sezon boyunca kendi düzeyinde veya il-ilçe düzeyindeki projelere katılarak dereceler ve ödüller kazanmıştır. Ayrıca düzenlediği geziler ile öğrencilerin sosyo-kültürel kazanımlarını sağlayan okul, 2 Fen Lisesi ve 18 Anadolu Lisesi ile tüm öğrencilerini yerleştirerek %100 ‘lük bir başarı elde etmiştir.

Yeni sezon için öncelikle fiziki eksikliklerin giderildiği okulda boya-badana ve tamirat işlerinin tamamlanması ile 28 Eylül’de eğitim ve öğretime başlayacaktır. Okulda eksik olan sıra ve malzemelerin bir kısmını kapanan Esentepe okulundan, bilgisayar ve donanım malzemelerini Milli Eğitim Müdürlüğünden alarak fiziki ihtiyaçlar tamamlanmıştır. Ayrıca Ormancık köyünün boya ustası Fatih Aydın ve gönüllü çalışan İbrahim Güner okulun boya tamiratını yaparak okulun güzel görünümünü sağlamışlardır. 13 derslikli okulda sınıflar eğitim öğretime hazır hale getirilerek. İlçenin en güzel kütüphanesi bilgisayarlarla desteklenip, öğrencilerin araştırmalarının yaptığı çok amaçlı bilgi işlem merkezi haline getirilmiştir.

Kuşkayası ilk-ortaokulu öğrencilerin oynayabileceği küçük bir oyun alanına sahip olmasına rağmen yöredeki tek düzlük alan olması nedeni ile yetişkin bireylerin de oyun alanı olabilmektedir. Okul idaresi okul bahçesinin genişletilebilir olduğunu fakat imkân eksikliğinden dolayı yapamadıklarını belirtmişlerdir. İmkân sahibi kurumlar tarafından desteklenirse hem okul hem de yöre insanı için uygun bir alana dönüştürülebileceği belirtilmiştir.

Okul ilçe merkezine 18 Km uzaklıkta dolduğu için kendini unutulmuş hissetse de köy sakinlerinden İbrahim GÜNER otlattığı hayvanlara rağmen her fırsatta okulu ziyaret etmektedir. Hatta okulun boyasının yapıldığı gün otlattığı inekleri ile beraber yardıma gelen İbrahim Bey, fırçasını kaparak boyamaya başlamıştır. “Bu okul köyümüzün sınırlarında bulunmasına rağmen çevre köy ve mezralardan öğrenci alan taşımalı bir okuldur. Okulun temizlenmesi gereken 13 dersliği, bir kalorifer binası ve bir yemekhanesi bulunmaktadır. Ayrıca kışın yakılması gereken kaloriferde eklenince böyle bir okula temizlik hizmetleri ile uğraşacak bir hizmetlinin bulunamamasından dolayı her fırsatta elimden geleni yapmaya çalışmaktayım.  Kış sezonunda İŞ-KUR tarafından desteklensem de yazın herhangi bir ücret almamaktayım. Burada önemli olan okulumuzun temizliğini ve devamlılığını sağlayabilmektedir” diyen İbrahim Bey’e okula olan duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca okul idaresini ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: Kuşkayası, ilkortaokulu, yaklaşık, 200, öğrenci, kapasitesi, geçen, sezonu, ilkl
Yorumlar
Haber Yazılımı