Haber Detayı
23 Mart 2019 - Cumartesi 14:13 Bu haber 3277 kez okundu
 
KUŞKAYASI ORTAOKULU SAMSUN’DA İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEK
TÜBİTAK, bu yıl 13.’sünü düzenlediği ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmasına bölge merkezi olan Samsun’da; Amasya, Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat İllerinden seçilen 100 projeyle yapmaktadır.
Eğitim Haberi
KUŞKAYASI ORTAOKULU SAMSUN’DA İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEK

Kuşkayası Ortaokulu Öğrencisi Yusuf İslam Deniz’in TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Yazılım alanında “Su taşıtları için çarpışma önleme yazılımı ve modellemesi” projesiyle Bölge Sergisine (Samsun'dan 29 okulun çağrıldığı) 100 projeden biri olarak 25-28 Mart tarihleri arasında OMÜ Yaşardoğu Spor Bilimleri Fakültesi Eski Kapalı Spor Salonunda, Kuşkayası Okulu Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Koordinatör Öğretmen Muhammed Alan’ın rehberliğinde İlçemizin tek projesi olarak yarışmada temsil edecekler.

Kuşkayası Okul Müdürü İsmail Çetin :  “İcat Çıkarma Projesi ve İlçede pilot okul olarak seçilen okulumuzun yerel imkânlarıyla Tasarım Beceri Atölyesi kapsamında kurduğu Prof. Dr. Fuat Sezgin STEM Atölyesiyle de öğrencilerimizi bilimsel çalışmalara teşvik etmeye devam ediyoruz. Araştırma projeleri yarışmasına iki proje ile katıldık ancak biri kabul edildi. Öğrencimiz Yusuf İslam Deniz’e başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: KUŞKAYASI, ORTAOKULU, SAMSUN’DA, İLÇEMİZİ, TEMSİL, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı