Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 13:42 Bu haber 4453 kez okundu
 
KUŞKAYASI İLK-ORTAOKULU’NDA TEMA EĞİTİMLERİ
Kuşkayası İlk-Ortaokulu’nda okul bahçesi düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları devam ediyor.
Eğitim Haberi
KUŞKAYASI İLK-ORTAOKULU’NDA TEMA EĞİTİMLERİ

Toprağın ağacın değerini bilen sürdürülebilir doğa için öğrencilerini bilgilendirmeye özen gösteren okul idaresi ve öğretmenleri okul bahçesine defne fidanları dikimini okul öğrencileri ve TEMA işbirliği ile gerçekleştirdi.

Fidanın yetişme sürecinde öğrencilerin de sorumluluk bilinciyle hareket etmelerine olanak sağlayan okul öğretmenleri ayrıca bu şekilde öğrencilerin yetişmekte olan fidanlarla ilgili gözlem yapabilmelerine de olanak sağlamak istediklerini söylediler.

TEMA Vakfı’nın ilçede yapmış olduğu eğitim çalışmalarından haberdar olduğunu, okulunda  da bu şekilde bir eğitim çalışması talep ettiğini  ifade eden Okul Müdürü Sayın İsmail Çetin öğrencilerin  çevre bilinciyle yetişmesi gerektiğinin altını çizdi.

İlçe Sorumlusu Öznur Biberoğlu; “Ekolojik olarak sürdürülebilir topluluklar inşa etmek ve bu toplulukların devamlılığını sağlamak için hayati önem taşıyan değerleri, bilgi ve becerileri öğrencilerin kazanmalarına katkı sağlamak amacımızdır. Eğitim çalışmalarımız çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakma arzumuzdan ve gayretimizdendir. İnsanoğlu var olmadan önce de Dünya vardı, bizler Dünyanın yüzyıllık misafirleriyiz. İnsan için hayati önem taşıyan doğa insanlardan hak ettiği değeri göremiyor maalesef. Her geçen yıl çok farklı şekillerde insanlar tarafından kirletilmekte olan doğa; insanoğlunun tahribatı böyle devam ederse yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Öğrencilerimize, insanımıza doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunmasının önemini anlatarak Dünya’nın yaşadığı tahribatı en alt seviyeye çekmeyi hedefliyoruz. Bugün de Kuşkayası Ortaokulu öğrencilerine “Küresel Isınma ve Dünyanın Örtüsü Toprak” konusunu anlattık. Çevre bilinci konusunda öğrencilerini donanımlı yetiştirme gayreti içinde olan ve bizleri eğitim talebiyle okula davet eden okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, tebriklerimi sunuyorum. Umarım bugün diktiğimiz fidanlar gölgesinde çocukların oynadığı yetişkin birer ağaç olurlar. Umut yeşertmeye devam edeceğiz. Yeşil bir Dünya için herkesi TEMA gönüllüsü olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: KUŞKAYASI, İLK-ORTAOKULU’NDA, TEMA, EĞİTİMLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı