Haber Detayı
26 Aralık 2015 - Cumartesi 10:46 Bu haber 2192 kez okundu
 
KURSİYERLER, KOMPOZİT ÜRETECEK
19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi açmış olduğu kursların meyvesini almaya başladı.
Eğitim Haberi
KURSİYERLER, KOMPOZİT ÜRETECEK

19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi, 19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren UZAYTEM ( Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi) ve İŞ-KUR işbirliği ile kompozit uçak gövde yapıları imalatına yönelik günlük 20 TL cep harçlıklı, “Vakum Kalıplama Operatörü” kursu ön elemeleri yapıldı.

 

İŞSİZLERE İŞ İMKÂNI

19 Mayıs İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fikret Bostan; Halk Eğitim Merkezimiz, İŞKUR, Üniversitemiz işbirliği ile 19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren UZAYTEM (Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi) havacılık alanında geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir. Bünyesinde Uçuş Eğitim Organizasyonu, Uçak Bakım Merkezi, yine kendi bünyesinde bulunan Kompozit Atölyesinde Uçak,  İnsansız Hava Araçları ve Hibrit Deniz Araçları tasarlayıp üretmektedir.

Başarılı Üniversite Sanayi işbirlikleri gerçekleştiren merkez hem kendi personel ihtiyacını karşılamak, hem de denizcilikten havacılığa çok geniş bir alanda kullanılan kompozit malzemeler üzerine nitelikli eleman yetiştirme ihtiyacı amacıyla 19 Mayıs Halk Eğitim Merkezi ve İŞ-KUR işbirliği ile istihdama yönelik kurslar açtık, eğitimleri verdik, arkadaşlar arasında elemeler yapıldı. ”dedi.

19 Mayıs Üniversitesi UZAYTEM kompozit atölye sorumlusu Cevat Sunol;19 Mayıs Üniversitesi Ballıca kampüsünde kompozit atölyemiz var. Atölyemizde uçak dış gövde malzemeleri üretiyoruz,  ikinci kursumuz olacak, diğer kursiyerlerle kanat üretimi yaptık, sizinle beraber kompozit üretmeye devem edeceğiz ”dedi.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: , 19, Mayıs, Halk, Eğitim, Merkezi, açmış, olduğu, kursların, meyvesini, almaya,
Yorumlar
Haber Yazılımı