Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 15:27 Bu haber 3222 kez okundu
 
KÖSEDİK ORTAOKULU’NDAN KERMES
Kösedik Ortaokulu’nda “Yeniden Canlanış ve Hayatı Anlamlandırma” adlı etkinlik gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
KÖSEDİK ORTAOKULU’NDAN KERMES

Okul Müdürü Cansel Söylevi; “Bütün kainatın yeniden canlandığı, çiçeklerin, böceklerin, kuşların renk armonisi oluşturduğu, köyümüz adına yararlı hale dönüştürme çabamızı ve bir damla kan ile üç kişiye can verme ümidimizin farkındalığını uyandırma isteğimizi bu isimle adlandırmak istedik. “Eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmak ekmekten daha lezzetlidir” düşüncesindeki üstad Necip Fazıl gibi, “Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından hiçbir şey kaybetmez” diyen ünlü mutasavvıf Mevlana Celaleddini Rumi gibi hmenin verdiği duyarlılık ve kararlılıkla böyle bir faaliyet gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Cansel Söylevi; “Sizleri öğrenci ve öğretmenlerimizin özveri ile hazırlamış oldukları güzide programımızla, köyümüze ait el emeği göz nuru ürünlerin oluşturduğu kermesimizle baş başa bırakmak istiyorum. Ayrıca Türk Kızılayımızın da burada olduğunu sağlıklı bir hayat için her bireyin kan bağışında bulunmasının hem kendi sağlığına hem de üç hastaya şifa olduğunu özellikle hatırlatmak, kan verebilecek herkesi kan bağışında bulunmak üzere sınıfımıza davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Programa 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, 19 Mayıs İlçe Tapu Müdürü İhsan Sandıkçı, öğretmenler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonunda yaptığı konuşmada Söylevi; “Bizleri yalnız bırakmadığınız, destek olduğunuz için bütün davetlilerimize teşekkür eder, etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını canı gönülden diler, saygılarımı sunarım” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: KÖSEDİK, ORTAOKULU’NDAN, KERMES,
Yorumlar
Haber Yazılımı