Haber Detayı
30 Mart 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 4170 kez okundu
 
KONUŞ, "ZAMANINDA UYARMIŞTIM"
Ekonomi Haberi
KONUŞ,

 

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş 2/B Arazileriyle ilgili muhalefet partisi tarafından kendisinin hedef gösterilmesine tepki verdi.

Bayram Konuş, "İlçemizin ‰ 70'i hazine arazi ve 2-B olduğunu 20 yıllık muhtarlığım ve 10 yıldır devam eden Ziraat Odası Başkanlığımda her zaman dile getirdim. Belediye sınırlarında emlak değerlerinin yükseltilmemesini, Muhtarlarla yaptığım istişareler sonucunda ve toplantılarda dile getirdim. 2005 yılında eski belediye binası toplantı salonunda 14 mahalle muhtarıyla bir komisyon oluşturarak, gündemin emlak değerlerinin olduğu toplantıda söz alarak emlak değerlerinin 10 kat yükseltilmemesi gerektiğini hatta düşürülmesi gerektiğini beyan ettim. Çünkü bugün bunları yaşayacağımızı biliyordum. Hatta benimle birlikte o zamanın yükseliş mahallesi muhtarı Salih DURMUŞ'la aynı fikirdeydik daha sonra onu da ikna ettiler itirazlarım yalnız kalınca toplantıyı terk etmek zorunda kaldım. 3 gün sonra emlak değerleri 10 kat yükseltilmiş olarak evraklar bana imzaya geldi. Bende fiyatların çok yüksek olduğunu ve bunu uygun bulmadığımı şeh düştüm Belediyede kayıtları vardır arzu eden bakabilir." dedi.

“1.SINIF TARIM ARAZİLERİNİ İMARA AÇAN BELEDİYE BAŞKANI SİZİN PARTİNİZİN MENSUBU”

Konuş, "2010 yılında Mal Müdürlüğü Milli Emlak Servisi 2-B tespiti yapıp ve fiyat tespiti komisyonunu oluşturduktan sonra Ziraat Odamıza yazı gönderdi. 9 mahalle ve 3 köy hakkında bizimde fiyat belirlememizi istediler. 12 muhtarımızı çağırdık ve toplantı düzenledik. Muhtarlarımızla birlikte ada, pafta, parseller üzerinde çalışmalarda bulunup rakamları belirledik. 09.07.2010 tarihinde Mal Müdürlüğü Milli Emlak servisine sunduk. 2013 yılı rakamlarının belirlendiğinde baktık ki bizim rakamlarla Mal Müdürlüğünün belirlediği rakamlar arasında büyük fark olduğunu gördük.

Şimdi soruyorum; 22.03.2013 tarihinde CHP tarafından düzenlenen 2-B eyleminde kendisine saygı duyduğum Sayın Samsun Milletvekilimiz İhsan KALKAVAN sizi yanlış bilgilendirdiler. Bizzat gelip bana sorulsaydı 2005 yılında emlak değerlerini 10 katına yükselten ve imara açılmasına gerek olmayan 1.sınıf tarım arazilerini imara açan Belediye Başkanı sizin partinizin mensubu olduğunu ve benim ne kadar çaba gösterdiğimi sizlere sunsaydım o günkü eylemde konuşmanızda nerede Ziraat Odası Başkanınız neden yok! Birde İl Genel Meclisi üyesi seçtiniz sözlerini eminim telaffuz etmezdiniz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: konuş, zamaninda, uyarmiştim
Yorumlar
Haber Yazılımı