Haber Detayı
05 Haziran 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 1605 kez okundu
 
KONUŞ HİZMET DEĞERLENDİRMESİ YAPTI
Gündem Haberi
KONUŞ HİZMET DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

AK Parti 19 Mayıs ilgenel Meclis üyesi Bayram Konuş, 2012 2013 yılı hizmet değerlendirmesi yaptı.

Bayram Konuş, “İl Genel Meclis Üyeleri olarak ilçemizin geliştirilmesi için olanca gücümüzle faaliyetlerde bulunduk. 2012 yılında, Sayın İl Başkanım, İlçe Başkanım, Sayın İlçe Kaymakamımız ve İlçe Teşkilatımızın birlik ve beraberliğinde çalışmalarımızı ihtiyaç noktasında sürdürdük.

İlçe köylerimizin yolu 270 km yol ağı, 220 km yol ağı olmayan yolu vardır. Yaklaşık olarak 500 km yollarımızın onarımı yapılmıştır. Bu onarım işleri elek altı stabilize, dağ malzemeli stabilize 2.kat asfalt yaması, greyderli bakım, ihtiyaç noktasında büz, menfez hizmetleri yapılmıştır.

İlçemizin 21 köyümüzde içme suyu sıkıntısı giderilmiş olup, bir tek Düzköy köyümüzde yaz aylarında az da olsa yetersizlik görülmektedir. Birde Kertme Köyü Danacılar Mahallesinde Yaptığımız sondaj çalışmalarında ya su çıkmadı ya da yapılan incelemelerde içilmez raporu çıktı.Diğer20 köyümüzde su sorunu tamamen çözülmüştür.

2012 yılında ilçemizde aşırı yağış ve selden dolayı heyelan oluşmuş olup, sonucunda da yol kaymaları oluşmuştur. İl özel idare kaynaklarından ödenek sağlanmış olup en kısa sürede onarımları yapılmıştır.

İlçemizde okullar ile ilgili yapılan çalışmalar ise Dereköy Şehit Ümit Semerci 12 derslik okulu ve Anadolu Lisesi inşaatına başlanmıştır. İlçe merkezinde İmam Hatip Lisesi ve Kösedik Köyünde ilköğretim okulu ek binası 2013 yılı için proje açılmıştır. İlçemizde bulunan diğer okulların küçük ve büyük çaplı onarımları yapılmıştır.

2013 yılında yapılması planlanan çalışmalarımız ise 30 km. 2.kat asfalt,30 km. asfalt yama, 20 km. elek altı asfalt malzemeli stabilize, 30km. dağ malzemeli stabilize, 100 km greyderli bakım, köylerimizde ihtiyaç noktasında büz olarak planlanmaktadır. Yapacağımız yol çalışmalarımızla ilgili yaklaşık 480 Bin lira ödenek aktarılmıştır.2.kat asfaltın maliyeti 300 Bin TL’ dir. İl Özel İdaresi tarafından karşılanmaktadır” dedi.

Konuş, İl Özel İdare bütçesinde tahsisli olan ödeneklerimiz ise Dereköy Şehit Hüseyin Aydın okul kalorifer kazanı değişimi, Beylik köyü mezarlık yolu parke yapımı, Çandır köyü Arnavutlar mahallesi mezarlık, çevre düzeni ve şadırvan yapımı, Atatürk ilköğretim okulu onarımı, Esentepe okul onarımı, Kösedik köyü okul onarımı, Kesme çiçekçiliğin geliştirilmesi, Kesme çiçekçilik yapan 6 üreticimize destek amaçlı istekleri doğrultusunda sera ve malzeme yardımı yapılması projelendirilmiştir. Seracılığın geliştirilmesi; seracılığın geliştirilmesinde 5 üreticimize 2 adeti 540 metrekare , 2 adedi 270 metrekare ,1 adedi 240 metrekare ve diğer üreticilerimize sera malzemesi gibi malzemeler alınması hazırlığı yapılmıştır. İlçe emniyeti için mobese sistemi kurulması için aktardığımız ödeneklerle projesi hazırlanmıştır. Emniyet müdürlüğümüzün çalışmaların hızlı bir şekilde devam etmektedir. İlçe özel idare araçlarına yakıt , ufak arızaların ilçe şantiyesinde onarılması için ödenek, ilçe milli eğitime ayriyetten büyük ve küçük onarımlar için bütçeye ödenek konulmuştur. Okullarımızın büyük ve küçük onarımlarıyla birlikte yaklaşık 550 Bin TL ödenek aktarılmıştır.

Değerli arkadaşlar tarımda fevkalade iyi durumdayız. Karadeniz bölgesinde tarım ovası olan Çarşamba, Bafra,19 Mayıs ürün bakımından zengin çeşide sahibiz. Hükümetimiz her çeşit ürüne destek vermektedir. Fındık üretimi desteklemelerinde Bakanlar Kurulu kararıyla 3 yıl daha uzatılmıştır. 2012 yılı için dekara 150TL,2013 yılı 160TL,2014 yılı 170TL dekara destek verileceği açıklanmıştır. Fındık üreticisi çiftçimizi çok memnun etmiştir. Ziraat odamızda çiftçilerimizin bütün hizmetleri en iyi şekilde yapılmaktadır.

27.06.2011 tarihinde 19 Mayıs hava alanı pat sahası yapımı ihale edilmişti. 31.07.2012 tarihinde geçici kabulü yapılarak tamamlanmıştır. 1.etap işin tamamlanmasında 3,077,000,00 TL ödenek yapılmıştır. 2 trilyon 2. etap için ayrılmıştır. Yapılması planlanan mevcut arazi tahsis durumu belirlenen sınır şeridini çevre sınır şeridini oluşturacak betonarme duvar üzerine sınır teli ile giriş kapıları ve drenaj sistemi çalışmaları ile pist çevre aydınlatma işleri için regülatör binası ve elektrik tesisatı çalışmalarının yapılması planlanmaktadır. Tüm projelendirme ve yaklaşık maliyet çalışmaları tamamlandı ihalesi yapıldı sözleşmeleri imzalanmıştır.

19 Mayıs içme ve sulama barajı ise teknik çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir en geç bu yılın sonunda ihaleye çıkılacaktır.

İlçemiz Nebiyan bölgesi turizm alanı ilan edilmiştir ve 400 kişilik izci kampı oluşacaktır. Aydınpınar köyünden asfaltın bitiminden sonra kampa giden yol 2200m.dir. 1300 metresi dozer çalışmasıyla genişletilmiştir. 900 metresi ise dozer tasfiyesi yapılmıştır. 2200m. Yol öncelikle stabilize yapılıyor, stabilize yapıldıktan sonra parke taşı olacaktır. Sivriye giden patika yolunun 1250 metresi ise yürüyüş yolu olarak belirlenmiştir. Bu güzergâh parke taşı döşenecektir. Yaklaşık maliyeti 300 Bin TL’ dir. İl Özel İdaresi tarafından karşılanacaktır.

Çok değerli Ak Parti Ailesi 2009 yerel seçimlerden önce yaptığımız seçim çalışmalarında verdiğimiz sözlerimizin tamamını yerine getirdik hiçbir sözümüz havada kalmadı. İlde ve ilçedeki toplantılarda verilen görevleri en iyi şekilde yaptık, parti teşkilatına ayda bir bilgi sunduk. İlçe başkanımıza günlük ve haftalık rapor sunduk, halkımızın acı ve tatlı günlerinde hep yanında bulunduk.

Değerli arkadaşlar;

Dünya lideri bir başbakanımız var. Bizim tek yapmamız gereken ilçemize her yönden katkıda bulunan Sayın Gençlik ve Spor bakanı Suat KILIÇ’ ın etrafında kenetlenmek, partimizi güçlü kılmak, oyumuzu yükseltmek, üye sayımızı çoğaltmak olmalıdır. 2023 ardından 2071 yılını hedefleyen cesur, çalışkan ve büyük düşünen liderimiz sayın başbakanımız Recep Tayip ERDOĞAN’ın tüm ülkeler karşısında elini güçlendirmek olacaktır.

Sözlerime son verirken ilçe danışma kurulu toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allaha emanet olun” şeklinde konuştu.    

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: konuş, hizmet, değerlendirmesi, yapti
Yorumlar
Haber Yazılımı