Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 13:32 Bu haber 6534 kez okundu
 
KONUŞ GÜVEN TAZELEDİ
19 Mayıs Ziraat Odası 11. Olağan Kongresinde Mevcut Başkan Bayram Konuş güven tazeledi.
Gündem Haberi
KONUŞ GÜVEN TAZELEDİ

İKİ ADAY YARIŞTI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan seçimde bir konuşma yapan Bayram Konuş,  “İlk göreve geldiğimizde ziraat odamız kirada ve tek bir odada hizmet vermekteydi. Ziraat Odası meclisimiz, yönetimimiz, muhtarlarımız ve üreticilerimiz yani hepimiz el ele vererek önce arsasını sonrada 4 katlı hizmet binasını odamıza kazandırdık. İlçemizde fındık, çeltik, çiçekçilik, sebzecilik ve hububat başta olmak üzere pek çok ürün yetişmektedir. İlçemizde 27 Bin 500 dekar fındık üretimi bulunmaktadır. Alan bazlı fındık desteklemesini girişimlerimiz neticesinde alınmasını sağladık.     Çiftçilerimizin daha kolay hizmet alabilmeleri için yenilik olan ZOBİS otomasyon sistemine geçtik. ZOBİS Sistemi Ziraat Odamızın üye işleri için kullanımına sunulan Vergi Dairesine, Sosyal Güvenlik Kurumuna, Nüfus Müdürlüğüne, Tapu Müdürlüğüne, Tarım İlçe Müdürlüğüne entegre çalışan muhasebesi de içinde olan çok amaçlı bir sistemdir. Bu üyelerimize ilave yük getirmeyerek üyelerimizden yılda sadece bir defa olmak üzere en taban olan yıllık aidatı aldık ve destekleme dosyalarını ücretsiz olarak hazırladık. ÇKS işlemlerin kolay olması bakımından 38 mahallemize sıralama yapıp gün belirleyerek düzenli bir şekilde hizmetlerimizi sunduk. Bu hizmetlerimizi Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin kanun ve yönetmelikleri doğrultusunda yaptık.

Değerli üretici kardeşlerim geçmiş olduğumuz ZOBİS otomasyon sisteminden sonra bu yıl yeni ve çiftçilerimiz açısından çok önemli olan ÇKS ile Entegrasyonuna geçme hazırlıklarımızı yapmaktayız şu anda Aydın ve Bursa illeri pilot bölge olarak seçilmiş test çalışmaları sonucunda tüm ÇKS işleri Ziraat Odamızda yapılıp İlçe Tarım Müdürlüklerine gidilmeden tek kalemde Ziraat Odamızda işlemler bitmiş olacak. Yukarı Engiz mahallesinde Tarihi Caminin arka kısmında odamıza ait 2502 m2 imarlı bir arsamız mevcuttur planımız bu arsamızı merkezde bir arsa ile takas ederek doğal ürünler pazarı kurmaktır. Çiftçilerimizin kendi ürettiği ürününü haftanın bir gününde satmasını sağlamaktır. Diğer bir hedefimiz ise Ziraat Odamızın Ziraat Bankasında bulunan birikimi ile bir arsa alarak değerlendirmesini sağlamaktır şuanda Ziraat Odamızın bu gayrimenkuller ile birlikte yaklaşık 1 trilyon 700 milyar civarında mal varlığı bulunmaktadır” dedi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 

 19 Mayıs Ziraat Odası toplantı salonunda 11. Olağan Kongresinde yapılan seçimlerde Bayram Konuş ile Ünal Şenol yarıştı. 38 delegenin oy kullandığı seçimlerde Bayram Konuş 34 oy alırken, Ünal Şenol 4 oy aldı. Seçim sonunda Ünal Şenol, Bayram Konuş’u tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor. İsmail Hancı, Bekir Bacakçı, İsmail Dilek, Mehmet Erdinli, Seçkin Sak, Dursun Ali Kurtoğlu.

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: KONUŞ, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı