Haber Detayı
19 Nisan 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 1282 kez okundu
 
KEYDER'DEN KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ
Gündem Haberi
KEYDER'DEN KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

19 Mayıs Karadeniz Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KEYDER) tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle "islamda insana verilen değer ve aile huzurumuz” konulu konferans verildi.

19 Mayıs  Karadeniz Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KEYDER) tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle "islamda insana verilen değer ve aile huzurumuz" konulu konferans yoğun ilgi gördü.

GRUP BAHAR İLAHİLERİ GECEYE RENK KATTI

Belediye düğün  Salonu'nda düzenlenen konferans Hafız Ahmet Talak  Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Güner, "Yüce Allah insanı en güzel şekilde yaratmış, yeryüzünün halifesi ilan etmiş ve her ümmete, "Allah'a kulluk edin, aldırıcılardan kaçının" diyen peygamberler göndermiştir. Bunun üzerine son din olarak İslâm, son kitap olarak Kur'ân, son peygamber olarak da Peygamberimiz (sav) gönderilmiştir. Bu gerçek, bir âyette şöyle ifade edilmiştir: "Bütün dinlerden üstün kılmak üzere, peygamberini, doğruluk rehberi Kur'ân ve hak din ile gönderen O'dur."

İşte gelişi ile dünyanın çehresini değiştiren ve susamış gönüllere kıyamete kadar rahmet sunacak olan İslâm; gelir gelmez insanın elinden tutmuş, inananlara sunmuş olduğu tevhid nizamı ile, yalnız Allah'a kul olma ve sadece O'ndan yardım isteme esasını getirmiştir” dedi.

Düzenlenen konferansa Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti ilçe başkanı İbrahim Eren, ilçe Müftüsü Hasan Gören, Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Şube Müdürleri Davut Yaman Mustafa Dilek, Nufüs Müdürü Ramazan Akkoyun, 19 Mayıs Keyder Yönetim kurulu başkanı Mustafa Kulaksız,çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: keyderden, kutlu, doğum, etkinliği
Yorumlar
Haber Yazılımı