Haber Detayı
25 Nisan 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 3654 kez okundu
 
KERMESİN GELİRİ İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE
Yaşam Haberi
KERMESİN GELİRİ İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE

 

19 Mayıs ilçesi Ballıca Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (BALDER) derneği tarafından açılan Kermes yoğun ilgi gördü.

19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, Kermesin hayırlı ve bol kazançlı olmasını diledi.

Kermesin açılışında konuşma yapan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Emeğe ihtiyaç var. Özveriye ihtiyaç var. Gerçekten sabıra ihtiyaç var. O bakımdan bu çalışmaları fedakarlık yapan bayanlarımızı kutlamak gerekir. İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanlardır. Ülkemizde toplumsal dayanışmanın sonucunda çok fazla mağdur olan, imkanı olmayan çocuklarımıza ulaşmak adına, bu tür faaliyetlerle, destekleri olanların sayesinde topluma yeni çıkmış gençlerimize yardım etmeleri açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Balder Derneği Başkanı Halil Kaya ise, "Buradan gelecek yardımları yoksul aile çocuklarımıza yardımda bulunacağız, bizlerin çalışmalarını destekleyen ve bize öncü olan herkese teşekkür ederim.” dedi. 19 Mayıslı eğitime gönül veren bayanların yaptığı el emeği yemekler çeyizler, kermeste bulunuyor.

Kermesin açılışına 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, Halk Eğitimi Merkez Müdür Başyardımcısı Hüseyin Küçükkaya, Balder Derneği Başkanı Halil Kaya ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: kermesin, geliri, ihtiyaç, sahibi, öğrencilere
Yorumlar
Haber Yazılımı