Haber Detayı
06 Nisan 2016 - Çarşamba 10:05 Bu haber 2723 kez okundu
 
KARADENİZ BÖLGESİ’NDE İLK
19 Mayıs İlçesi Karadeniz Bölgesi’nde bir ilki Gerçekleştiriyor.
Gündem Haberi
KARADENİZ BÖLGESİ’NDE İLK

AK Parti Samsun 67. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirildi.

AK Parti Samsun 67. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Merkez Bölge Koordinatörü Hacı Turan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantının sonunda ilçelerde yapılan çalışmaların anlatıldığı ve soru-cevap şeklinde devam eden kısmında söz alan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ilçesindeki en büyük problem olan ve 60 yıldır süren mülkiyet davalarından yakındı. Topaloğlu konuşmasında; “Özellikle Yükseliş ve Yörükler Mahallelerimizdeki 60 yılı aşkın süredir devam eden kadastro davaları sonuçlandırılamamıştır. Bu konuda bakanlıklarımıza ve ilgili kurumlara dosyalar halinde bilgiler aktarılmış olup, sonuçlandırılması için gerekli çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Karadeniz’de bir ilki gerçekleştireceklerini de belirten Başkan Osman Topaloğlu; “Karadeniz’de tek olan bir imar çalışmasına gidiyoruz. İmara açılmış tarım arazilerinde kısıtlamaya gidiyoruz, bu alanları daraltıyoruz. Bugüne kadar imara açılmış olan tarım arazilerinin bütünlüğünü bozmadan tarım alanına dönüştürüyoruz” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: , 19, Mayıs, İlçesi, Karadeniz, Bölgesi’nde, bir, ilki, Gerçekleştiriyor
Yorumlar
Haber Yazılımı