Haber Detayı
05 Haziran 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 5214 kez okundu
 
KAMP EĞİTİM MERKEZİ YAPILACAK
Turizm Haberi
KAMP EĞİTİM MERKEZİ YAPILACAK

 

19 Mayıs ilçesine İzci Kamp Eğitim Merkezi yapılacak.

19 Mayıs ilçesinde Nebiyan Dağında 200 yataklı Türkiye'nin en büyük İzci Kamp Eğitim Merkezi yapılacak. 5 milyon liraya mal olacak olan Kamp Eğitim Merkezi'nde Türkiye'nin çeşitli yörelerinden gelecek olan ortalama 10 bin öğrenci kamp yapabilecek.

Nebiyan Dağı'na çıkarak Kamp Eğitim Merkezi hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tesisin Türkiye'nin en büyük Kamp Eğitim Merkezi olacağını söyledi. Kılıç, "Bölgemizde Türkiye genelinde rağbet görecek tabiat parkı haline getirmeyi arzuluyoruz. Aynı zaman da zirvenin tam altına bir gençlik kampı kuracağız. Aynı anda 200 gencimiz gelip burada 1 hafta 10 gün dağı bayırı dolaşabileceği, sizlerin ziyaret edebileceği bir hareket bu demektir ki dağlar bayırlar yollar canlanacak. Gençleri bu dağlara çıkaramazsakdağlar ormanlar ne varsa her şey sahipsiz kalır. Bizim gayemiz gençleri bu dağlara çıkartmak. Ormanlara çıkartmak. Ağaçla, hayvanla, dereyle, tepeyle, şelaleyle buluşturmak. Böyle olması lazım ki köylerde hayat devam etsin. Şehirlerdeki hayat değil. Şehirdekinin hayatı köydekilere daha iyi gelir, daha rahat gelir ama köyde şehirdeki hayat bayat. Şehrin ekmeği de bayat, fasulyesi de bayat, suyu da bayat. Aslında rahat hayat köydeki hayat. Ama köyünde kendine göre zorlukları var" dedi.

Sağlıkta yapılan reformlardan da bahseden Bakan Kılıç, "Dağdaki çoban, Ankara'daki başbakanla aynı sağlık hizmetinden yararlanacak noktaya da geldik" diye konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: kamp, eğitim, merkezi, yapilacak
Yorumlar
Haber Yazılımı